مركز تماس سهام عدالت افتتاح شد

مركز تماس سهام عدالت افتتاح شد

به گزارش فی بگیر شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) امروز به صورت رسمی مركز تماس سهام عدالت را راه اندازی نمود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شرکت سپرده گذاری مرکزی با هدف پاسخگویی مطلوب به مشمولان سهام عدالت، مرکز تماس سهامداران عدالت را افتتاح نمود.
مشمولان سهام عدالت می توانند از راه شماره تلفن ۱۵۶۹ از سراسر کشور سوالات خویش را از کارشناسان این مرکز مطرح کنند. همینطور شماره تماس ۸۳۳۳۸ سازمان خصوصی سازی، همچنان برای پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت در دسترس عموم قرار دارد.
گفتنی است؛ از روز دهم خرداد ۱۳۹۹، سهام ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت آزادسازی شد.
تمامی دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را برگزیده اند، می توانند با رفتن به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی آگاه شوند.
این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء کرده و از مزایای سهامداری بهره مند شوند. همچون این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون ها نفر از هموطنان بر بنگاه های اقتصادی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.
همینطور بانک ها هم می توانند از راه کارگزاری های خود یا کارگزاری های طرف قرارداد، به تدریج برای فروش سهام متقاضیان، در بازار سرمایه اقدام و وجوه حاصله را در چارچوب توافق شده به حساب آنها واریز نمایند.1399/03/11
13:41:41
5.0 / 5
2786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها