توتال ۱۲ میلیارد دلار كم آورد

توتال ۱۲ میلیارد دلار كم آورد

فی بگیر: مدیرعامل غول نفتی فرانسوی توتال اعلام نمود كه این كشور با كسری درآمد حداقل 12 میلیارد دلار به سبب سقوط قیمت نفت روبه رو شده كه یك سوم بالاتر از برآورد دو ماه پیش است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، توتال در مارس طرحی را برای صرفه جویی در هزینه ها اعلام و حدود ۹ میلیارد دلار کسری درآمد به سبب بحران در بازار نفت را پیش بینی نمود. اما پاتریک پویانه، مدیرعامل توتال حالا اعلام نموده که این شرکت ناچار است کاهش هزینه بیشتری انجام دهد.

مدیرعامل توتال در مارس اعلام نموده بود که این شرکت کاهش هزینه به میزان بیش از سه میلیارد دلار را هدف قرار داده است. از ۳.۳ میلیارد دلار کاهش هزینه، ۲.۵ میلیارد دلار مربوط به بخش اکتشاف و تولید، ۳۰۰ میلیون دلار از بخش گاز، نیرو و تجدیدپذیرها و ۳۰۰ میلیون دلار از پالایش و مواد شیمیایی و ۲۰۰ میلیون دلار از بخش بازاریابی و خدمات خواهد بود. این شرکت همین طور ۸۰۰ میلیون دلار صرفه جویی هزینه عملیاتی در سال ۲۰۲۰ را در مقایسه با سال ۲۰۱۹ هدف گرفته است در صورتیکه قبل از این برای صرفه جویی ۳۰۰ میلیون دلاری برنامه ریزی کرده بود و برنامه بازخرید سهام خودرا متوقف می کند. توتال برای بازخرید سهام خود به میزان دو میلیارد دلار در سال میلادی جاری برنامه ریزی کرده بود و تابحال ۵۰۰ میلیون دلار را بازخرید کرده بود؛ بدین سبب با توقف این برنامه، ۱.۵ میلیارد دلار صرفه جویی می کند.

به گفته پویانه، توتال پیش بینی کرده بود که قیمت نفت امسال حدود ۶۰ دلار خواهد بود اما قیمت نفت حالا در محدوده ۳۰ دلار است و این شرکت را با کسری بسیار بزرگتری روبرو کرده است. وی در نشست سهامداران توتال اظهار داشت: این کسری در سطح جهانی حداقل ۱۲ میلیارد دلار است و ما بر این باوریم که باید بوسیله کاهش هزینه این کسری را پوشش دهیم.

توتال مانند سایر شرکتهای نفت و گاز برنامه هایی را برای کاهش سرمایه گذاری به میزان ۲۰ درصد در سال میلادی جاری اعلام نموده است. همین طور برنامه بازخرید سهام را متوقف و اعلام نموده که صرفه جویی بیشتری انجام خواهد داد

با این حال پویانه به سهامداران توتال اعلام نمود که این شرکت بعد از خریدهای اخیر به خصوص در اسپانیا که دسترسی به ۸.۵ میلیون مشتری گاز و برق در فرانسه، اسپانیا و بلژیک را برای این شرکت فراهم نموده است، به توسعه فعالیتش در بخش انرژی پاک ادامه می دهد.

توتال سرگرم برنامه ریزی پروژه های تجدیدپذیر جدیدی است که در هفته های آینده اعلام خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، توتال بعد از موافقت با خرید تمامی سهم شرکت "تولو اویل" در یک میدان نفتی، می خواهد یک پروژه به میزان ۲۳۰ هزار بشکه در روز تا آخر سال در اوگاندا راه اندازی کند.

منبع:

1399/03/10
12:22:25
5.0 / 5
2540
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها