داشتن برگه سهام عدالت، به مفهوم مشمول بودن است؟

داشتن برگه سهام عدالت، به مفهوم مشمول بودن است؟

به گزارش فی بگیر بحث آزادسازی سهام عدالت سبب شده نگاه ها به سمت این سهام برگردد و این مورد كه چه كسی مشمول سهام عدالت می شود، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. چونكه برخی افراد كه تعداد آنها یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است، برگه سهام عدالت را دارند اما زمانی كه به سامانه سهام عدالت رجوع می كنند، با وارد كردن اطلاعات خود نمی توانند وارد سامانه شوند و به آنها اعلام می شود كه مشمول سهام عدالت نیستند. اما افرادی كه اطلاعات آنها در سامانه ثبت شده است ولی برگه سهام ندارند، مشمول سهام عدالت می شوند. در واقع ملاك مشمول بودن ثبت اطلاعات افراد در سامانه سهام عدالت است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، استارت سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ زده شد و فرآیند ثبت نام آن تا سال ۱۳۸۸ طول کشید. طبق آمار، حدود ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۷۷۵ نفر مشمول سهام عدالت هستند که از این تعداد ۴۶ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۴۸۳ نفر در قید حیات هستند.
هر فرد برای آگاهی از اینکه مشمول سهام عدالت است یا خیر، باید به آدرس اینترنتی SAMANESE.IR رجوع کند و اطلاعات هویتی (کدملی) خویش را وارد سامانه کند. چنانچه توانست به سایت وارد شود، مشخص می شود که مشمول سهام عدالت است و در غیر اینصورت، سهام دار محسوب نمی گردد.
در این میان امکان دارد برخی افراد برگه سهام عدالت را داشته باشند اما زمانی که وارد سامانه می شوند و اطلاعات خویش را وارد می کنند با این پیام مواجه شوند که " شماره ملی وارد شده در لیست سهام داران ثبت نام شده سهام عدالت، موجود نمی باشد. "به این افراد اصطلاحا جاماندگان سهام عدالت گفته می شود؛ یعنی افرادی که ثبت نام اولیه شده اند اما به هر علتی اطلاعات آنها در سامانه ثبت نشده است.
برای مثال امکان دارد شرکت تعاونی که از راه آن ثبت نام کرده اند، اطلاعات را در موعد مقرر برای سازمان خصوصی سازی ارسال نکرده است یا برخی شخصا باید به سامانه رجوع می کردند که اطلاعات خویش را ثبت کنند اما این کار را انجام نداده اند.
باید گفت این افراد که تعداد آنها حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است، با افرادی که ثبت نام اولیه را هم انجام نداده اند، فرقی ندارند و هیچ اقدامی نمی توانند انجام دهند.
در سوی دیگر افرادی که اطلاعات آنها در سامانه ثبت شده است اما برگه سهام ندارند، مشمول سهام عدالت می شوند. در واقع ملاک این است هر فردی که اطلاعاتش در سامانه ثبت شده باشد و با کد ملی بتواند وارد سامانه شود، مشمول سهام عدالت است.1399/03/08
13:30:30
5.0 / 5
2936
تگهای خبر: اینترنت , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها