رییس سازمان برنامه و بودجه:

دو قطعه راه آهن چابهار - زاهدان تا آخر سال جاری افتتاح می شود

دو قطعه راه آهن چابهار - زاهدان تا آخر سال جاری افتتاح می شود

به گزارش فی بگیر سیستان و بلوچستان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: ۲ قطعه از سه قطعه راه آهن چابهار - زاهدان تا آخر سال جاری افتتاح می گردد.


محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در مسافرت به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح ریلی چابهار - زاهدان یکی از طرح های مهم دولت می باشد که می تواند بندر اقیانوسی غیر تحریمی چابهار را به شبکه سراسری کشور متصل کند.
وی افزود: این طرح در سه قطعه چابهار- ایرانشهر، ایرانشهر - خاش و خاش - زاهدان در حال انجام می باشد.
معاون رئیس جمهوری بیان نمود: در دهه فجر سال جاری قطعه زاهدان - خاش متصل و تا اسفند سال جاری قطعه چابهار - ایرانشهر هم تکمیل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: قطعه باقی مانده این طرح هم خرداد سال آینده نهایی و تکمیل خواهد شد و تا سال آینده تمام ۷۳۰ کیلومتر این مسیر به اتمام خواهد رسید.
نوبخت تصریح کرد: بیشتر از چهار هزار میلیارد تومان معادل ۳۰۰ میلیون یورو به این طرح تخصیص یافته که به صورت نقد در دسترس می باشد.
وی اعطای کلید ۲۰۰۰واحد مسکن روستایی را از دیگر اهداف سفر خود به سیستان و بلوچستان ذکر کرد و اظهار داشت: این اقدام از ۲ سال قبل شروع و در هر یک از سفرها چند هزار واحد از این نوع مسکن تحویل شده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: با اعطای کلید این ۲۰۰۰ واحد مسکونی تعداد واحدهای مسکن محرومین روستایی واگذار شده به ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد رسیده است.
وی به دو طرح نیمه کاره سد ماشکید و جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت اشاره نمود و اظهارداشت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای تسریع و تکمیل سد ماشکید و ۱۰۰ میلیارد تومان برای جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت در این سفر تخصیص یافت تا بتوان به اهدافی که برای توسعه این استان داریم طی ماه های آینده برسیم.1399/03/06
16:09:14
5.0 / 5
2554
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها