انتظار دژپسند از بازار سرمایه

هر هفته سهام یك شركت خصوصی ارائه شود

هر هفته سهام یك شركت خصوصی ارائه شود

به گزارش فی بگیر وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاكید بر لزوم دستیابی به رشد اقتصادی مقبول و با تقدیر از جهد و اشتیاق بخش خصوصی برای پیوستن به بورس، اظهار داشت: امیدواریم طی برنامه ای مدون ترتیبی اتخاذ شود كه دست كم هفته ای یك شركت بزرگ بخش خصوصی، سهام خودرا در بورس عرضه نماید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز (سه شنبه) نود و چهارمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی انجام شد و بررسی مشکلات تسهیلات گیرندگان ارزی موضوع جزء "د" بند ۶ قانون بودجه سال ۱۳۸۸ و مشکلات صادر کنندگان در ارتباط با تصمیمات بانک مرکزی درباب نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۹ و رفع تعهد ارزی سال ۱۳۹۸ در دستور کار این جلسه شورا قرار داشت.
فرهاد دژپسند در این جلسه با تاکید بر لزوم دستیابی به رشد اقتصادی مقبول و با تقدیر از جد و جهد و اشتیاق بخش خصوصی برای پیوستن به بورس، اظهار نمود: امیدواریم طی برنامه ای مدون ترتیبی اتخاذ شود که دست کم هفته ای یک شرکت بزرگ بخش خصوصی، سهام خودرا در بورس عرضه نماید.

نمره قابل وزارت اقتصاد در مقابله با کرونا
وی افزود: خوشبختانه در زمینه پشتیبانی از بخش خصوصی در شرایط کرونا، ما از همه بخش ها پیش روتر بودیم و وقتی پیشنهاد امهال مالیاتی مودیان لطمه دیده از کرونا را ارائه دادیم، هنوز این موضوع، زیاد جدی نشده بود و حتی اتاق های بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تعاون و اصناف هم یک هفته بعد، پیشنهاد خودرا در این خصوص مطرح نمودند.
بگفته وزیر اقتصاد، تدابیر متخذه توسط دولت و همکاری بخش خصوصی با سایر قوا سبب شد در خیلی زمینه ها در شرایط کرونایی، نمره قابل قبولی بگیریم.

میزان سرمایه مورد نیاز برای تحقق جهش تولید
دژپسند اضافه کرد: حداقل هزار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای تحقق جهش تولید نیاز است که باید بخش های دولتی، خصوصی و تعاونی با هم افزایی، در این امر مهم نقش آفرین باشند.
او در آخر سخنانش اظهار داشت: باتوجه به اهمیت مدیریت شرایط اقتصادی پساکرونا در امتداد تحقق جهش اقتصادی، ارائه پیشنهادات مشخص از طرف فعالان بخش خصوصی در این ارتباط مورد انتظار است؛ پس دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نسبت به جمع آوری و تجزیه و تحلیل پیشنهادات اقدام و نتیجه جهت بررسی و تصمیم گیری در دستور کار جلسه بعدی شورا قرار دهد.
منبع:

1399/02/23
23:55:38
5.0 / 5
2139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها