خصوصیت كاملا خودران تسلا به شكل حق اشتراك ماهانه عرضه می شود

خصوصیت كاملا خودران تسلا به شكل حق اشتراك ماهانه عرضه می شود

به گزارش فی بگیر شركت خودروسازی تسلا موتورز اعلام نمود دسترسی به خصوصیت ˮكاملا خودرانˮ خودرو های برقی این شركت با پرداخت حق اشتراك به مبلغ ۷ هزار دلار امكان پذیر خواهد بود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "ایلان ماسک" مدیر عامل شرکت تسلا موتورز تأیید کرد که سیستم "کاملا خودران" این شرکت بعنوان اشتراک ماهانه در اواخر سالجاری قابل دسترسی خواهد بود.
تسلا چندین سال است که سخت افزارهای لازم را برای خصوصیت های خودران خود روی خودرو های تسلا نصب می کند که به تسلا این امکان را داده است تا سیستم های "اتوپایلت"(Autopilot) و "کاملا خودران"(Full Self-Driving) یا "FSD" خویش را به صورت عرضه کارخانه ای یا به شکل عرضه به روزرسانی عرضه نماید.
در اصل به این مفهوم است که حتی اگر خودرو در هنگام تحویل از کارخانه دارای این خصوصیت ها نباشد، می توان برای فعال کردن آنها حق اشتراک پرداخت کرد تا این توانایی ها روی خودرو فعال شوند.
در ماه فوریه سال قبل میلادی، تسلا برای نصب سخت افزارهای لازم برای خصوصیت اتوپایلت، ۳۰۰۰ دلار و برای "FSD" ۵۰۰۰ دلار در ازای هر خودرو هزینه کرده است.
سیستم "اتوپایلت"، خودرو را قادر می سازد عملکردهایی مانند در یک خط(لاین) ماندن، همگام شدن با جریان ترافیک و پیشگیری از برخورد با عابر پیاده را انجام دهد.
سیستم "FSD" هم همه این کارها را انجام می دهد و علاوه بر آن، امکان پارک خودکار و خصوصیت فراخواندن خودرو در پارکینگ را به مشتری عرضه می دهد.
حالا برای افرادی که خودرو های تسلا را دست دوم خریداری می کنند و خصوصیت "FSD" روی آنها فعال نیست، هفت هزار دلار می تواند مبلغ زیادی باشد. بنابراین "ایلان ماسک" اعلام نمود فعال کردن این سرویس بعنوان یک سرویس حق اشتراکی تا آخر سال جاری امکان پذیر خواهد بود.
وی اظهار داشت: دیدگاه ما این بود که "FSD" را بعنوان یک آپشن در دسترس قرار دهیم. به نظر ما، خرید "FSD" یک سرمایه گذاری برای آینده است و ما اطمینان داریم که مشتری از این سرمایه گذاری پشیمان نمی گردد. حدس من این است که "FSD" چیزی است که مردم از خرید آن پشیمان نخواهند شد.
تسلا همینطور تاکید کرد که پرداخت این هزینه برای اشتراک سیستم "FSD" کمترین پرداخت ماهانه برای چنین سیستمی خواهد بود.1399/02/11
11:22:33
5.0 / 5
2652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها