كاهش تولید نفت عربستان شروع شد

كاهش تولید نفت عربستان شروع شد

فی بگیر: شركت آرامكوی سعودی كاهش تولید نفت خودرا جلوتر از زمان رسمی اجرای توافق كاهش تولید اوپك پلاس در اول ماه مه، شروع كرد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، یک مقام سعودی آگاه به بلومبرگ اظهار داشت: آرامکو کاهش تولید نفت را از ۱۲ میلیون بشکه در روز آغاز نموده است تا سطح تولیدش را به ۸.۵ میلیون بشکه در روز برساند. این شرکت احیانا تولید نفت خودرا زودتر از اول ماه مه به ۸.۵ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کویت هم اعلام نمود که کاهش عرضه به بازارهای بین المللی را زودتر آغاز می کند و منتظر شروع رسمی توافق اوپک پلاس نمی ماند. این کشور که چهارمین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است، اولین تولیدکننده نفت منطقه خاورمیانه بود که اعلام نمود تولیدش را زودتر از برنامه کاهش خواهد داد.

تحت توافق گروه اوپک پلاس، اعضای این گروه با هدف محدود کردن اشباع عرضه در مقابل تقاضای ضعیف بحران شیوع ویروس کرونا، مقرر است از ماه مه تولیدشان را ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

در جمهوری آذربایجان، پروژه چراغ گونشلی که توسط شرکت BP اداره می شود باید تولیدش را از ماه مه به میزان شایان توجهی کم کند. غولهای نفتی که در آذربایجان و قزاقستان فعالیت داشتند سابق بر این از محدودیتهای تولید وضع شده توسط دولت این کشورها معاف بودند اما ابعاد بحران نفت که ناشی از شیوع کرونا است، کاهش تولید بدون مشارکت شرکت BP و شرکایش را نا ممکن کرده است.

در خارج از گروه اوپک پلاس هم شرکت های نفتی کانادا با ادامه کاهش قیمتها، تعطیلی تولید پروژه های ماسه نفتی را آغاز نموده اند. قیمت وسترن کاناداین سلکت که شاخص قیمت نفت سنگین کانادا است، در ۱۰ روز گذشته پایین ۱۰ دلار در هر بشکه بود و روز جمعه به منفی صفر رسید.

منبع:

1399/02/06
14:25:37
5.0 / 5
2687
تگهای خبر: تولید , دلار , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها