ضرورت ورود شورای رقابت برای لغو انحصار صدور پروانه وكالت

ضرورت ورود شورای رقابت برای لغو انحصار صدور پروانه وكالت

به گزارش فی بگیر یك كارشناس اقتصادی با اشاره به محدودیت برای صدور پروانه وكالت اظهار داشت: شورای رقابت كه مسئول مقابله با انحصار است باید به قضیه صدور پروانه وكالت ورود كند و انحصار شغل وكالت برطرف كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امیرمحمد ذولفقاری درباره مشاغل حقوقی، كسب و كار وكالت و فرایند صدور مجوزهای حقوقی، با اشاره به اینكه وكالت به صورت رسمی در نظام قانونی كشور بعنوان یك كسب و كار شناخته شده است، اظهار داشت: وكالت نوعی شغل به حساب می آید و احكام كسب وكارها برای آن باید اجرا شود.
وی بیان نمود: در بعضی مشاغل نوعی محدودیت برای ورود به آن شغل در نظر گرفته شده كه یكی از آنها قانون صدور پروانه وكالت بود، این مساله سبب شد كه متقاضیان زیادی پشت در بسته قرار گیرند.
ذولفقاری افزود: در سال های اخیر بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر متقاضی ورود به شغل وكالت بودند و طبق آمار بیشتر از ۹۰ درصد پرونده ها در محاكم قضایی بدون وكیل هستند، دلیل آن هم كمبود وكیل است و همین مساله منجر به گران بودن خدمات وكالت است.
این كارشناس اقتصادی كه در برنامه پایش سخن می گفت، اظهار نمود: دلیل عدم تمایل مردم به وكیل گرفتن در پرونده ها، گران بودن خدمات آنها است، با افزایش تعداد وكلا و كاهش دستمزد آنها، ضریب نفوذ وكلا هم بیشتر می شود.
وی ادامه داد: بر مبنای قانون نباید به علت اشباع یك بازار، از صدور مجوزهای جدید امتناع كرد، با عنایت به این كه وكالت هم در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ یك كسب و كار محسوب شده است، پس قوانین كسب و كار هم باید در مورد وكالت هم اجرا شود.
ذولفقاری با اشاره به اینكه دریافت وجه به هر عنوانی برای یك خدمت، مصداق منفعت اقتصادی می باشد، اظهار داشت: وكالت هم فعالیتی است كه تكرار شونده و یك كسب و كار به حساب می آید، حال شورای رقابت كه مسئول مقابله با انحصار است باید به قضیه صدور پروانه وكالت ورود كند و انحصار را شغل وكالت برطرف كند.1399/02/03
13:41:21
5.0 / 5
3191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها