آب پاكی بانك مركزی آمریكا روی دست خوشبینان به كرونا!

آب پاكی بانك مركزی آمریكا روی دست خوشبینان به كرونا!

به گزارش فی بگیر مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزو در نیویورك گفت هنوز نمی توانیم با قطعیت بگوییم نتایج اقتصادی ناشی از كرونا چه قدر خواهد بود.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، جان ویلیامز با رد بعضی از اظهار نظرها نسبت به پشت سر گذاشتن بحران كرونا تا آخر تابستان اظهار داشت كه هنوز نمی توان با قطعیت گفت شیوع كرونا برای اقتصاد چه پیامدهایی خواهد داشت و امكان دارد بازگشت به سطوح فعالیت پیش از بحران سال ها به طول بیانجامد.
بانك مركزی آمریكا بیشترین اقدامات حمایتی در سطح جهان را داشته است و تابحال حدود ۲ تریلیون دلار به شكل وام، تزریق نقدینگی، خرید اوراق قرضه و بسته های حمایتی به كسب و كارها و بخش های مختلف آمریكا تخصیص داده است.
ویلیامز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نوسانات شدید بازارهای مالی در هفته های اخیر اظهار داشت: همه گیری ویروس كرونا سبب ایجاد شرایطی شده است كه ما قبلا هیچگاه در عمرمان آنرا تجربه نكرده بودیم. برای كنترل بیشتر وضعیت، عملیات بازار باز خویش را بیشتر خواهیم كرد تا نتایج بهتری را به دست آوریم.
مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزو در نیویورك با اشاره به اینكه نااطمینانی ها هنوز برطرف نشده است اظهار داشت: اول از همه باید جلوی پیشرفت بیماری گرفته شود و بعد سراغ بازیابی تدریجی اقتصاد خواهیم رفت.
از طرفی هم كریستالینا جیورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول از دولت های ثروتمند و بخش خصوصی خواست تا برای كاستن از تبعات اقتصادی ناشی از همه گیری كرونا به كشورهای فقیر و آفریقایی كمك كنند.
پیش از این سازمان بهداشت جهانی با استفاده از مدل سنجی اخطار داده بود امكان دارد تا شش ماه آینده شمار مبتلایان به كرونا در قاره آفریقا به بیشتر از ۱۰ میلیون نفر برسد.1399/01/30
22:40:54
5.0 / 5
3676
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها