عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد

مسیر دشوار اقتصاد برای عبور از كرونا

مسیر دشوار اقتصاد برای عبور از كرونا

به گزارش فی بگیر یك عضو اتاق بازرگانی تهران اعتقاد دارد كه با عنایت به تاثیرات جدی كه كرونا بر خیلی از فعالیتهای اقتصادی كشور گذاشته، برای عبور از این دوران و بازگشت به شرایط عادی، باید برنامه ای گسترده داشت و از تمام گزینه های موجود در كشور استفاده نمود.


عباس آرگون در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: همانطور كه از قبل هم قابل پیشبینی بود، كرونا در كنار تهدید سلامت مردم، بر فعالیتهای اقتصادی هم تأثیر منفی جدی خواهد گذاشت و امروز می بینیم كه خیلی از نهادهای بین المللی دركنار نگرانی هایی كه از سلامت مردم دارند، نسبت به تبعات اقتصادی كرونا هم اخطار می دهند.
به گفته وی، تحلیل های بین المللی نشان از آن دارد كه رشد اقتصادی خیلی از كشورهای جهان در اثر شیوع این ویروس منفی خواهد شد و ایران هم برای آنكه تاثیرات كمتری از كرونا بپذیرد باید تمام گزینه های خویش را فعال كند.
عضو اتاق بازرگانی تهران با تاكید بر ضرورت پشتیبانی از فعالان اقتصادی، اظهار داشت: در كشور ما گروهی از افراد برای تأمین نیازهای روزانه شان كار می كنند كه باید در شرایط فعلی از آنها حمایت شود. گروهی هم در حوزه های خدمات مشغول به كار هستند كه با عنایت به تعطیلی خیلی از واحدهای خدماتی در هفته های گذشته، عملا كار آنها هم متوقف شده و برای گذران امور احتیاج به حمایت خواهند داشت.
آرگون افزود: در كنار با عنایت به افزایش هزینه، بالا رفتن قیمت مواد اولیه تحت تأثیر محدودیت های مرزی و مشكلاتی كه در بازار فروش به وجود آمده، تولیدكنندگان هم گروه دیگری از كسانی هستند كه باید تحت پوشش حمایت قرار بگیرند، چونكه احتمال آنكه توان تحمل این شرایط را نداشته باشند بالا رفته است. این افراد تعداد زیادی نیرو و كارگر دارند و تأمین حقوق آنها هم خود پیچیده شده است.
وی با اشاره به اینكه در چنین شرایطی حمایت دولت از فعالان اقتصادی اهمیت فراوانی دارد، اظهار داشت: هرچند دولت تحت تأثیر آمریكا از منابع مالی خود محروم شده اما همچنان گزینه های داخلی برای تبدیل به سرمایه و منابع وجود دارند و امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده، عبور اقتصاد از روزهای سخت كرونا، تسهیل شود.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، دولت اعلام نموده بعد از انتشار كرونا در طرح های حمایتی، در كنار اقشار صدمه پذیر از فعالان اقتصادی كه كسب و كارشان تحت تأثیر این ویروس صدمه دیده، حمایت خواهد نمود.1399/01/29
20:51:33
5.0 / 5
3067
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها