مدیرعامل ایمیدرو خبر داد

جذب 1700 میلیارد تومان نقدینگی از بخش خصوصی

جذب 1700 میلیارد تومان نقدینگی از بخش خصوصی

به گزارش فی بگیر طبق اعلام مدیرعامل ایمیدرو، به منظور تكمیل طرح های نیمه تمام در حال اجرا از آغاز سال جاری بیشتر از ۱۷۰۰ میلیارد تومان از بخش خصوصی نقدینگی جذب شده كه این مبالغ صرف طرح های مشاركتی با بخش خصوصی خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، خداداد غریب پور - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - اظهار داشت: علاوه بر منابع جذب شده از بخش خصوصی، ایمیدرو تزریق منابع مالی به طرح ها را تسریع بخشیده و در نتیجه بودجه سرمایه گذاری این سازمان از ۷۵۰ میلیارد تومان به ۱۸۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ اصلاح شده است. این مبالغ علاوه براینكه برای طرح های مشاركتی با خصوصی خرج خواهد شد، صرف تمركز بر توسعه و افزایش مشاركت بخش خصوصی در اجرای طرح های توسعه هم خواهد شد كه این مهم همچون برنامه های سازمان ایمیدرو قرار دارد.
وی ادامه داد: به منظور تكمیل طرح های پترولیوم كك، تیتانیوم كهنوج و پتاس خور سرمایه گذار جذب شده است. اجرای طرح های ذكر شده با حمایت ایمیدور و توسط سرمایه گذار دنبال می شود.
طبق اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، رئیس هیات عامل این سازمان اضافه كرد: با هدف تكمیل زنجیره ارزش آلومینیوم و عدم وابستگی كشور به كك سوزنی و كك اسفنجی، تفاهم نامه ای با وزارت نفت مبادله شده است. در این حوزه وزارت نفت از راه سرمایه گذاری پالایشگاه های كشور در این امر مبادرت به تولید این محصولات خواهد نمود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه رفع مشكلات طرح های نیمه تمام هم از راه برگزاری جلسات ماهانه در حال انجام می باشد، اظهار داشت: فراخوان جذب سرمایه گذار جهت توسعه بندر منطقه ویژه خلیج فارس در دست اقدام است. همینطور مشكلات در رابطه با تأمین سرمایه و مواد اولیه مورد نیاز آلومینیوم جنوب برطرف و این واحد بعنوان بزرگترین و مدرن ترین واحد آلومینیوم كشور وارد مدار تولید شده است.
غریب پور با اشاره به اینكه تجهیزات فاز نخست طرح الكترود گرافیتی وارد سایت شده و با برطرف شدن مشكلات در رابطه با "ویروس كرونا" و حضور متخصصان چینی، اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، اظهار نمود: همینطور مشكل پیمانكار طرح بندر پارسیان برطرف و اولین پست اسكله آن آماده بهره برداری است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: طرح های كنسانتره ۲.۵ میلیون تنی و گندله پنج میلیون تنی ناحیه سنگان آماده بهره برداری است. بخش زیادی از مشكلات طرح های فولاد استانی هم برطرف شده است كه با عنایت به پیشرفت آنها از سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.1398/12/25
21:32:04
5.0 / 5
3387
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها