هكرها با ارسال ایمیل های پزشكی فریبتان می دهند

هكرها با ارسال ایمیل های پزشكی فریبتان می دهند

فی بگیر: پژوهشگران امنیتی اخیرا به كاربران آگهی داده اند كه برخی هكرها با ارسال ایمیل جعلی با عنوان نتایج آزمایشات پزشكی به اطلاعات كامپیوتر های شخصی آنها نفوذ پیدا می كنند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، كارشناسان و پژوهشگران فعال در شركت تحقیقاتی Proofpoint اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه هكرها و مجرمان سایبری اخیراً با ارسال ایمیل های فیشینگ با عنوان جعلی تست و آزمایش بیماری ایدز كه احتمالاً به صورتی با ابزارهای مورد استفاده هكر های دولتی چین و روسیه مرتبط می باشد، كامپیوتر های شخصی قربانیان را آلوده كرده و اطلاعات ذخیره شده در آنها را به سرقت می برند.
این هكرها كه هنوز هویت آنها معلوم و مشخص نشده است، ایمیل های مذكور را از جانب مركز پزشكی دانشگاه وندربیلت آمریكا به كاربران و قربانیان ارسال می كنند.
این پست های الكترونیك میزبان بدافزاری خطرناك به نام Koadic است كه قابلیت نفوذ به سیستم كامپیوتر شخصی كاربر و سرقت اطلاعات شخصی و فایل های ذخیره شده در آنرا داراست.
در این ایمیل هكرها و مجرمان سایبری از كاربر موردنظر می خواهند تا بمنظور اطلاع از نتیجه آزمایش های پزشكی نظیر بیماری ایدز فایل اكسل مخرب و آلوده ضمیمه شده در ایمیل مذكور را باز كند كه در صورت باز و فعال شدن آن بدافزار مربوطه می تواند روی سیستم نصب شده و به سرقت اطلاعات قربانی بپردازد.
این پژوهشگران امنیتی به كاربران سفارش كرده اند تا در برخورد با چنین ایمیل هایی با احتیاط بسیار بیشتری عمل كرده و در صورت ضرورت پیش از باز كردن ایمیل و فایل های ضمیمه شده در آن در ابتدا با پزشك و نهاد درمانی مربوطه خود صحبت كرده و از صحت چنین ایمیل هایی اطمینان حاصل كنند.
منبع:

1398/12/23
15:10:36
5.0 / 5
3301
تگهای خبر: آزمایش , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها