به كسب و كارها مهلت بدهید تا بدهی های خودرا بپردارند

به كسب و كارها مهلت بدهید تا بدهی های خودرا بپردارند

فی بگیر: یك كارشناس اقتصادی برای جبران خسارات اقتصادی، حداقل رساندن شیوع این ویروس را اولویت می داند و می گوید باید افرادی كه تحت تاثیر این ویروس بیكار شده اند مشمول بیمه بیكاری شوند و به كسب كارهای لطمه دیده از كرونا مهلت داده شود تا بدهی های خودرا پرداخت كنند.


كامران ندری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه نخستین اقدام برای جبران ضررهای اقتصادی كرونا این است كه هر چه زودتر شیوع این ویروس به حداقل برسد، اظهار داشت: برای پشتیبانی از افرادی كه بر اثر شیوع كرونا بیكار شده اند، باید آنها تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و بتوانند بیمه بیكاری دریافت نمایند.
وی اظهار نمود: بعضی از كشورها راهكارهایی را دراین زمینه همچون كاهش نرخ بهره درنظر گرفته اند تا با افزایش تقاضا مردم را به خرید و هزینه كردن تشویق كند. اما باتوجه به شرایط اقتصادی موجود در كشور ما، كاهش نرخ بهره با مشكلاتی همچون تورم و تحریم ها مواجه می باشد كه نمی تواند عملیاتی شود.
جبران ضررهای اقتصادی كرونا با به حداقل رسیدن شیوع آن
این كارشناس اقتصادی درانتها سخنانش با تاكید بر اینكه باید به كسب كارهای لطمه دیده از كرونا مهلت بدهند تا بدهی های خودرا پرداخت كنند، اشاره كرد: دراین زمینه باید اهتمام نماییم تا هر چه زودتر مانع شیوع بیشتر این ویروس شویم كه در نتیجه این امر، ضرر و زیان های اقتصادی هم كمتر شود.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شیوع ویروس كرونا نه تنها سلامت و روان مردم را در كشور ما و سایر مناطق درگیر این ویروس تهدید می كند بلكه با كاهش مراجعات حضوری در اماكن عمومی در ماه پایانی سال كه عموما روزهای پررونقی برای كسب وكارهای خرد و كارگران فصلی است، به فعالان تجاری، اصناف مختلف و كارگران آنها هم لطمه های جدی وارد كرده است.

منبع:

1398/12/22
23:43:09
5.0 / 5
3710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها