كرونا بازهم جلسه دستمزد كارگران را لغو نمود

كرونا بازهم جلسه دستمزد كارگران را لغو نمود

به گزارش فی بگیر در صورتی كه قرار بود جلسه رسمی دستمزد سال ۹۹ كارگران امروز عصر در وزارت كار برگزار شود، این جلسه به علت كرونا باز هم لغو شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قرار بود هفته گذشته اولین نشست رسمی دستمزد ۱۳۹۹ با حضور نمایندگان گروه های كارگری، كارفرمایی و دولت تشكیل گردد اما به علت ملاحظات ناشی از انتشار ویروس كرونا این جلسه لغو و به امروز عصر موكول شد اما علیرغم ارسال دعوتنامه ها به نمایندگان گروه های كارگری و كارفرمایی متاسفانه این دفعه هم جلسه دستمزد تشكیل نشد. شنیده ها از آن حكایت می كند كه این جلسه به دوشنبه هفته آینده موكول شده است. در همین حال اصلانی عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار با انتقاد از لغو جلسه دستمزد شورایعالی كار به ایسنا اظهار داشت: اگر دلیل تعطیلی جلسات شورایعالی كار انتشار ویروس كرونا است، چرا كارخانه ها را تعطیل نمی كنند. كارگران حتی در شرایط سخت كرونا دست از كار نكشیده اند ولی جلسات دستمزد شورایعالی كار تنها به علت انتشار كرونا دو هفته است كه تعطیل شده است.
وی اضافه كرد: شورایعالی كار تا كنون حتی یك جلسه برای هم اندیشی یا گفت وگوی جدی در ارتباط با دستمزد سال آینده كارگران نداشته است و علیرغم درخواست ها و اصرار مكرر نمایندگان كارگری كرونا به بهانه خوبی برای لغو جلسات دستمزد تبدیل گشته است.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پیش از این ناصر چمنی نماینده كارگران در شورایعالی كار گفته بود كه گروه كارگری حاضر است حتی در حالت قرنطینه و یا به شكل غیرحضوری و مجازی در جلسات تعیین دستمزد شركت نماید و آمادگی دارد در صورتی كه این علاقمندی از جانب كارفرمایان وجود داشته باشد در این جلسات حضور یابد.
برخی نمایندگان كارفرمایی تداوم انتشار ویروس كرونا را دلیل لغو جلسه امروز شورایعالی كار عنوان كرده اند.1398/12/20
18:19:17
5.0 / 5
3398
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها