ادعای تأثیر لیموترش، زنجبیل و سیر بر بهبود كرونا و افزایش تصاعدی قیمت آنها

ادعای تأثیر لیموترش، زنجبیل و سیر بر بهبود كرونا و افزایش تصاعدی قیمت آنها

به گزارش فی بگیر ایسنا/بوشهر با نزدیك شدن ویروس كرونا به مرزهای استان بوشهر بازارهای مركز استان تحت تأثیر این مورد بسیار خلوت شده است.


كسبه بوشهر می گویند شائبه نزدیك شدن كرونا تردد مردم در بازار را بیشتر از ۵۰ درصد كاهش داده است. بنابراین واحدهای صنفی با افت چشم گیر مشتری رو به رو شده اند. كم شدن تردد شهروندان در معابر عمومی و بازار سبب به تعطیلی كشیده شدن موقت برخی از واحدهای صنفی شهرستان بوشهر شده است.

خلوتی بازار بوشهر تحت تأثیر كرونا
كاهش مسافرت های درون شهری از طرفی سبب ركود آژانس های تاكسی تلفنی، كسبه درون بازار و توریسم شهری بوشهر شده و از دیگر سو نیط باعث كاهش مشتری واحدهای صنفی نظیر آرایشگاه های زنانه و مردانه، كافه قنادی ها شده و حتی بر عمده فروشان مواد غذایی تاثیرات جدی داشته است.
با تعطیلی مدارس، تعداد زیادی از عمده فروشان و واحدهای توزیع مواد غذایی كه كارشان تجهیز بوفه های مدارس بود گرفتار مشكل شده اند. رستوران های بوشهر یا كاملا و یا بخشی از فعالیت خود نظیر میز اُردر را تعطیل كرده اند.

فشار بر بازار
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مركز استان بوشهر، فشار بزرگ تر اما از جانب مراكز توزیع میوه و تره بار در میادین استان های دیگر است كه خویش را به تندترین شكل نشان داده است.
از آنجا كه میوه و تره بار مشمول قیمت گذاری نیست و قیمت آنها بر مبنای عرضه و تقاضا مشخص می شود، قیمت لیمو، پیازِ سیر و زنجبیل هم شامل همین قاعده كلی است. شایعه گسترده ای در ارتباط با تأثیر لیموترش، زنجبیل و سیر بر بهبود كرونا سبب افزایش تصاعدی قیمت این اقلام در مبادی اصلی توزیع میوه و تره بار شده است.
از آنجایی كه عمده ترین مبادی تأمین زنجبیل و سیر از خارج از كشور است، با افزایش نرخ ارز قیمت این اقلام هم به شكل بی سابقه ای بالا رفته است.
بررسی فاكتور خرید واحدهای صنفی در سطح شهرستان بوشهر نشان داده است خرده فروشان میوه و تره بار هیچ نقشی در افزایش قیمت این اقلام ندارند.
مشخص نیست این ویروس ناشناخته تا كی می خواهد در جامعه جولان دهد؛ اما حفظ روحیه و یادآوری این نكته كه ما همه از یك پیكره به نام ایران هستیم می تواند سبب همگرایی بیشتری بین مردم شود و با این اقدام مردم هم با هم مهربان تر خواهند شد.1398/12/11
14:26:18
5.0 / 5
4139
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها