مجوز كمیسیون تلفیق برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با استفاده از زمین های در اختیار دولت

مجوز كمیسیون تلفیق برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با استفاده از زمین های در اختیار دولت

به گزارش فی بگیر نایب رئیس كمیسیون تلفیق از مصوبه این كمیسیون برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با الگوی مصرف با استفاده از زمین های در اختیار دولت اطلاع داد.


علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به مصوبات امروز كمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: ما ردیفی را به صورت مستقل و جدا برای رتبه بندی معلمان پیشبینی كردیم تا احكام مربوط به رتبه بندی وقتی می خواهد اجرایی شود این ردیف برای تأمین اعتبارش مشخص باشد.
وی افزود: طبق مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق به شركت ملی نفت اجازه داده می شود تا سقف بدهی ارزی سررسید شده شركت ملی نفت به بانك مركزی، بانك سپه و بانك ملت سالیانه از محل مابه التفاوت ظرفیت نفت خام تولیدی بعد از كسر مصرف داخلی و صادرات به این بانك ها نفت خام تحویل دهد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: طبق این مصوبه معادل ۸۵.۵ درصد ارزش نفت خام تحویلی برای تسویه مطالبات ارزی سررسید شده و ۱۴.۵ درصد به شركت ملی نفت اختصاص می یابد و آئین نامه اجرایی این بند هم در دولت تصویب خواهد شد.
نایب رئیس كمیسیون تلفیق بودجه خاطرنشان كرد: در مصوبه دیگر دولت مجاز است با استفاده از زمین های در اختیار در چارچوب مشاركت با بخش خصوصی، تمهیدات لازم برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با الگوی مصرف را فراهم آورد. وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به شناسایی خانوارهای فاقد مسكن متقاضی این واحدها با اولویت خانوارهای كم درآمد از راه سامانه مناسب اقدام نماید.
وی خاطرنشان كرد: طبق این مصوبه به منظور اجرایی كردن مفاد این تبصره سایر دستگاه های اجرایی ذیربط همچون وزارتخانه های نفت، نیرو، كشور، شهرداری ها، سازمان تأمین اجتماعی، بنیاد مسكن و بانك مركزی موظفند در زمینه ی عرضه مجوزهای لازم، تأمین مالی، تأمین خدمات زیربنایی و اقدامات اجرایی همكاری لازم را با وزارت راه و شهرسازی به عمل آورند.
به قول یوسف نژاد طبق مصوبه كمیسیون تلفیق به دولت اجازه داده می شود برای فروش یا تهاتر اموال غیرمنقول وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی و شركت های دولتی نسبت به تأمین منابع مورد نیاز جهت پشتیبانی از این طرح اقدام نماید.
او در آخر با بیان این كه «گزارش كمیسیون تلفیق برای عرضه به صحن علنی در حال آماده شدن است»، اظهار نمود: كمیسیون تلفیق این گزارش را در هفته آینده به صحن علنی مجلس شورای اسلامی عرضه خواهد نمود.
روز دوشنبه، مجلس كلیات بودجه را بعد از بحث و بررسی رد كرد، ازاین رو لایحه بودجه باردیگر به كمیسیون تلفیق ارجاع شد تا اصلاحاتی در آن صورت گیرد و باردیگر به صحن علنی بیاید.1398/12/07
17:17:02
5.0 / 5
3450
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها