نرخ بیكاری روسیه در بالاترین سطح ۱۰ ماه اخیر

نرخ بیكاری روسیه در بالاترین سطح ۱۰ ماه اخیر

به گزارش فی بگیر نرخ بیكاری روسیه در ماه ژانویه به ۴.۷ درصد رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، نرخ بیكاری روسیه در دوازده ماه منتهی به ژانویه با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۴.۷ درصد رسید كه ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ پیشبینی شده توسط كارشناسان و بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده در ۱۰ ماه اخیر روسیه است.
طی این مدت شمار بیكاران روسی با ۹هزار نفر افزایش به ۳ میلیون و ۴۸۲ هزار نفر رسیده است. طی این مدت دستمزد در شرایط واقعی ۶.۹ درصد افزایش پیدا كرده است كه بیشترین رشد سالانه دستمزد در طول دو سال گذشته بوده است. هم اكنون حداقل سطح دستمزد ماهانه دراین كشور ۱۲هزار و ۱۳۰روبل است.
متوسط نرخ بیكاری روسیه در بازه زمانی ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۴۶ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۹۹ با ۱۴.۱ درصد و كمترین نرخ اشتغال مربوط به اوت ۲۰۱۹ با ۴.۳ درصد بوده است. هم چنین نرخ مشاركت در بازار كار از ۶۲.۹ درصد در ماه قبل به ۶۲.۷ درصد در ماه جاری رسیده است.
همانند عملكرد بد بازار كار، نرخ رشد اقتصادی سه ماهه نخست سال جاری در روسیه با عملكردی ناامید كننده به پایین ترین سطح خود از ماه آگوست سال قبل تابحال رسیده است. طبق اعلام مركز آمار روسیه، حجم تولید ناخالص داخلی این كشور در دوازده ماهه منتهی به ژانویه تنها ۱.۶ درصد افزایش یافته است كه در مقایسه با رشد مدت مشابه منتهی به ماه قبل ۰.۷ درصد كاهش پیدا كرده است.
در میان بخش های مختلف، بیشترین رشد مثبت مربوط به بخش خرده فروشی با رشد ۲.۷ درصدی و كمترین رشد هم مربوط به تولیدات صنعتی با رشد منفی ۱.۱ درصدی بوده است.
متوسط رشد اقتصادی روسیه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۹۴ درصد بوده است كه بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۱۲.۱ درصدی سه ماهه پایانی سال ۱۹۹۹ و كمترین رشد ثبت شده هم مربوط به رشد منفی ۱۱.۲ درصدی سه ماهه دوم سال ۲۰۰۹ بوده است.1398/12/04
23:20:22
5.0 / 5
3762
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها