بازار كار انگلیس در بهترین وضعیت 45 سال گذشته

بازار كار انگلیس در بهترین وضعیت 45 سال گذشته

به گزارش فی بگیر نرخ بیكاری انگلیس تا آخر اكتبر در سطح كم سابقه ۳.۸ درصد باقی ماند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مركز آمار انگلیس اعلام نمود كه شمار بیكاران این كشور در سه ماهه منتهی به دسامبر با ۱۳ هزار نفر كاهش به یك میلیون و ۲۸۰ هزار نفر رسید، اما نرخ بیكاری كماكان بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۳.۸ درصدی باقی مانده است كه كمترین نرخ بیكاری این كشور در ۴۵ سال گذشته به حساب می آید. با این وجود در مقایسه با اكتبر سال قبل نرخ بیكاری در دومین اقتصاد بزرگ اروپا ۰.۳ درصد كمتر شده است.
طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی ۳۳۶هزار نفر بیشتر شده و به ۳۲ میلیون و ۹۳۰ هزار نفر رسیده است. شمار كسانی كه خارج از بازار كار بوده اند ۷۳ هزار نفر كمتر شده و به یك میلیون و ۲۹۰ هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال هم كه نسبت جمعیت شاغل به كل جمعیت سنی مناسب برای كار كردن را اندازه می گیرد به ۷۶.۲ درصد افزایش پیدا كرده است.
عملكرد خیلی خوب بازار كار انگلیس آن هم در زمانی كه رشد اقتصادی این كشور در سه ماهه پایانی سال به یكی از پایین ترین سطوح خود در طول یك دهه اخیر رسیده است، خبر بسیار خوبی برای حزب حاكم محافظه كار به حساب می آید كه حالا باید بر تعیین تكلیف مسئله برگزیت تمركز كند. با این وجود هنوز خیلی از كاركنان نگران اند كه شرایط كاری آنها با عنایت به كاهش احتمالی رشد اقتصادی انگلیس بدتر شود. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس خواستار داشتن روابطی مشابه كانادا با اتحادیه اروپا شده است اما مسؤلان اتحادیه اروپا تابحال نسبت به چنین درخواستی از خود تمایل نشان نداده اند.
ساموئل تومبز - كارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " پانتئون مكرو اكونومیكس"- اظهار داشت: با عنایت به داده های اخیر احتمال بسیار كمی برای تغییر نرخ بهره در آینده ای نزدیك وجود دارد.
متوسط نرخ بیكاری انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۵ درصد بوده كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و كمترین تورم ثبت شده هم مربوط به نوامبر ۱۹۷۳ با ۳.۴ درصد بوده است.1398/12/01
23:31:21
5.0 / 5
4254
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها