بورس امسال ۱۵۷ درصد رشد كرد

بورس امسال ۱۵۷ درصد رشد كرد

فی بگیر: شاخص كل بورس اوراق بهادار كه اولین روز كاری امسال را از عدد 178 هزار و 659 واحد آغاز كرده، تا اختتام هفته منتهی به 23 بهمن ماه به 459 هزار و 80 واحد رسیده كه حكایت از رشد 157 درصدی دارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طی ۲۱۴ روز معاملاتی امسال تعداد ۹۶۱میلیارد و ۲۱۰میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۹۶۰هزار و ۲۸۸میلیارد ریال در ۹۰ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۳۶۸ دفعه در بورس اوراق بهادار دادوستد شد.
در این مدت ۶۳۱ میلیارد و ۸۵۸ میلیون سهم به ارزش ۱۹۲۶هزار و ۶۵۱میلیارد ریال در ۴۳ میلیون و ۱۸ هزار و ۵۹۶ نوبت در بازار اول، ۳۰۲ میلیارد و ۹۲۹ میلیون سهم به ارزش ۱۶۸۱ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال در ۴۶ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۷۹۰ نوبت در بازار دوم، ۷۹ میلیون و ۸۰۰ هزار برگه به ارزش ۷۷ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال در ۲۵ هزار و ۹۸۷ نوبت در بازار بدهی، ۲۱۷ میلیون و ۲۰ هزار قرارداد به ارزش ۱۹۰۵ میلیارد ریال در ۱۱۵ هزار و ۶۳۹ نوبت در بازار مشتقه و ۲۶ میلیارد و ۱۲۶ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۲۷۲ هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال در ۸۲۴ هزار و ۳۵۶ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.
در این مدت، شاخص بازار اول ۱۴۷ درصد و شاخص بازار دوم ۱۷۴ درصد افزایش داشته است.
سرمایه گذاران طی هفته منتهی به ۲۳ بهمن ماه، ۰.۹ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۹۳۱ میلیارد ریال را خریداری كردند. این در حالیست كه از شروع سال تا كنون ۷۹.۸ میلیون برگه به ارزش ۷۷ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال خریداری شده است.
طبق اعلام سازمان بورس، در بازار مشتقه نیز طی هفته منتهی به ۲۳ بهمن ماه ۰.۲۴ میلیون قرارداد به ارزش ۷۵ میلیارد ریال خریداری شده است.
از شروع سال هم سرمایه گذاران تعداد ۲۱۷.۰۲ میلیون قرارداد به ارزش ۱۹۰۵ میلیارد ریال خریداری نموده اند.
منبع:

1398/11/26
21:16:54
5.0 / 5
4954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها