جزئیات طرح ملی دوگانه سوز كردن مجانی ناوگان عمومی

جزئیات طرح ملی دوگانه سوز كردن مجانی ناوگان عمومی

به گزارش فی بگیر یك عضو شورای تولیدكنندگان مخازن سی ان جی از آغاز طرح ملی دوگانه سوز كردن مجانی یك میلیون و ۴۶۴ هزار دستگاه خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی باری و مسافری اطلاع داد و اظهار نمود: طبق مصوبه شورای اقتصاد این طرح با حمایت ویژه وزارت نفت و ظرف مدت دو سال به اجرا درخواهد آمد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، نوید خاصه باف همزمان با مراسم آغاز این طرح ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در شرایط فعلی سازندگان داخلی مخارن سی ان جی از آمادگی لازم برای تولید سالانه ۷۰۰ هزار مخزن جهت نصب روی خودرو های مشمول این طرح برخوردار می باشند و حتی با فعال سازی ظرفیت های جدید ظرف مدت زمان كوتاهی امكان تولید سالانه ۹۰۰ هزار مخزن سی ان جی در كشور فراهم خواهد شد.
وی با بیان این كه طرح ملی دوگانه سوز كردن خودرو های عمومی از راه تبدیل كارگاهی و با نظارت مستقیم سازمان ملی استاندارد در حال اجراست، اضافه كرد: تابحال بالغ بر ۹۰۰ كارگاه تبدیل برای مشاركت در اجرای این طرح اعلام آمادگی كرده و مدارك خویش را عرضه كرده اند كه تعداد ۲۳۰ كارگاه تاییدیه و مجوز مشاركت در اجرای این طرح را دریافت كرده اند و سایر متقاضیان هم در حال تطبیق و تجهیز كارگاه ها و آموزش كاركنان خود طبق ضوابط سازمان ملی استاندارد هستند.
یك عضو شورای تولیدكنندگان مخازن سی ان جی با اشاره به سرمایه گذاری های صورت گرفته از جانب ستاد اجرای فرمان امام (ره) برای ایجاد ظرفیت تولید مخازن سی ان جی در كشور اضافه كرد: تحقق این هدف نیازمند حمایت دستگاه های ذی ربط همچون وزارت نفت و وزارت صنعت معدن و تجارت است.
به قول وی با راه اندازی این طرح كه تمام ماشین آلات آن خریداری شده و آماده نصب در مدت زمان كوتاهی است، روند خودكفایی در تأمین مواد اولیه تولید مخازن سی ان جی و بی نیازی از واردات هم سرعت خواهد گرفت.
خاصه باف با اشاره به سیاست های كلان كشور در زمینه رونق تولید و پشتیبانی از تعمیق ساخت داخل اظهار داشت: منابع مورد نیاز راه اندازی این طرح كه بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان برآورد می شود، به راحتی از محل درآمدهای حاصل از صرفه جویی در مصرف بنزین قابل تأمین خواهد بود و با افزایش تولید مخازن سی ان جی ظرفیت های داخلی به سرعت برای دوگانه سوز خودرو های شخصی هم بیشتر خواهد شد.

احداث حدود ۱۱۰۰ جایگاه جدید در نقاط مختلف كشور
عضو انجمن صنفی كارفرمایی صنعت سی ان جی خاطرنشان كرد: به صورت طبیعی با اجرای این طرح لازم است تا ظرفیت های جایگاهی كشور هم برای پوشش تقاضای استفاده از سوخت سی ان جی هم افزایش یابد كه در این چارچوب قرارداد راه اندازی حدود ۱۱۰۰ جایگاه جدید در نقاط مختلف كشور منعقد شده و پیشبینی شده تا ظرف یك سال آینده و همزمان با اجرای تدریجی طرح ملی دوگانه سوز كردن خودرو های ناوگان حمل و نقل عمومی بالغ بر ۳۸۰ جایگاه جدید سوخت سی ان جی در سطح كشور به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به ایجاد حدود ۱۰ هزار فرصت شغلی صنعتی، كارگاهی و خدماتی همزمان با جرای این طرح، اضافه كرد: در فاز بعدی و بعد از پوشش تقاضای ناوگان حمل و نقل عمومی، شورای اقتصاد تلاش خواهد نمود تا زمینه دوگانه سوز كردن خودرو های شخصی را هم از راه اعطای تسهیلات كم بهره پنج میلیون تومانی و بازپرداخت اقساط از راه حساب یارانه متقاضیان اجرایی كند كه با تحقق آن تحول بزرگی در زمینه صرفه جویی در مصرف بنزین ایجاد خواهد شد.
وی در رابطه به نحوه ثبت نام از متقاضیان در طرح ملی دوگانه سوز كردن خودرو های ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: دارندگان خودرو های ناوگان عمومی شامل تاكسی ها و وانت بارها می توانند از راه درگاه اینترنتی www.irngv.ir نسبت به ثبت درخواست و دریافت نوبت جهت دوگانه سوز كردن مجانی خودرو های خود اقدام نمایند.1398/11/24
01:21:33
5.0 / 5
4195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها