نهاوندیان:

درباب هپكو جای نگرانی نیست

درباب هپكو جای نگرانی نیست

به گزارش فی بگیر ایسنا/مركزی معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: باتوجه به گزارشات ارائه شده، جای نگرانی برای شركت هپكو نیست.


محمد نهاوندیان امروز ۱۷ بهمن ماه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: استان مركزی یك جهش صادراتی را آغاز نموده است. رقم صادراتی استان در سال قبل رقم خوبی بوده و امسال هم احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

وی ادامه داد: پیشنهادات خوبی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مركزی آماده و ارائه شد كه برخی مصوب شد و برخی باید در مراجع ملی مورد تایید و تصویب قرار گیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور بیان كرد: دولت تلاش داشت كه بخش خصوصی و دولت و اندیشمندان اقتصادی در شورای گفت و گو كنار هم قرار گیرند كه این امر هم اكنون در استانها محقق شده و مطمئنم كه با سیاست تسهیل و گشایشی كه دولت دنبال می كند فشار تحریم هایی كه به دنبال محدود كردن و بستن اقتصاد ایران هستند در هم خواهد شكست، همچنان كه شاهد بویدم در این دوسال كه فشارهای تحریمی افزایش پیدا كرده تجارت كشور در صادرات و واردات ادامه داشته و در بعضی موارد شاهد افزایش صادرات بوده ایم و اساسا با همین انسجام میتوانیم تحریم ها را كنار بزنیم و جایگاه بایسته ایران در اقتصاد جهانی را پیدا نماییم.

نهاوندیان درباب بسته شدن حساب برخی واحدهای صنعتی بزرگ توسط تامین اجتماعی و امور مالیاتی اظهار داشت: تمهیدی كه در قانون رفع موانع تولید اندیشیده شد و لایحه آن در آغاز دولت تدبیر و امید در مجلس تصویب گردید، یكی از ظرفیت هایی كه به وجود آورده ستادهای رفع موانع تولید و تسهیل است كه مشكلات موردی واحدهای تولیدی در آنجا بررسی می شود و اگر به تصمیماتی رسیدند، برای سازمان های طلبكار این اختیار قانونی فراهم می شود كه تقسیط و رفع مشكل كنند.

وی در ارتباط با جلسه ای گه شب گذشته درباب وضعیت شركت هپكو انجام شد افزود: پیگیری های استاندار مركزی درباب رفع مشكلات این شركت سبب اتخاذ تصمیمات خوبی برای شركت و ایجاد زمینه رفع مشكلات و راه اندازی مجدد هپكو با عنوان یكی از بنگاه های فخرآفرین در عرصه تولید ملی شد.

وی اظهار داشت: برخی تصمیماتی كه قبلا گرفته شده نیاز به پیگیری دارد اما در مجموع باتوجه به گزارش شب گذشته، جایی برای نگرانی نیست.

منبع:

1398/11/18
01:18:50
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها