وزیر نیرو:

اصلاح روش مصرف اصلی ترین راهكار برای تاب آوری كشور است

اصلاح روش مصرف اصلی ترین راهكار برای تاب آوری كشور است

به گزارش فی بگیر ایسنا/خوزستان وزیر نیرو اظهار داشت: اینكه حدود ۱۰ درصد از اوج بار خوزستان كه یك استان صنعتی و كشاورزی و مرزی است را كاهش دهیم، بدون اینكه وقفه ای در تولید باشد و صدمه ای به رفاه و آسایش مردم بخورد، دستاورد بزرگی است و امیدواریم كه این دستاورد مستدام و پایدار باشد و این مورد نهادینه شود.رضا اردكانیان امروز (۱۵بهمن ماه) در آیین بهره برداری از چند پروژه صنعت برق خوزستان در اهواز، اظهاركرد: امروز طرح های آبی در استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۴۷۵ میلیارد تومان به دست رئیس مجلس شورای اسلامی راه اندازی شد و در بخش برق هم طرح های مهم و موثری در عرصه تأمین، تولید و توزیع به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه كرد: امروز دو واحد نیروگاه گازی غرب كارون با سرمایه گذاری بخش صنعت نفت كشور به بهره برداری رسید كه در موارد مقتضی به شبكه سراسری هم كمك خواهد نمود.

اردكانیان خاطرنشان كرد: همینطور دو هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان طرح به ثمر در عرصه صنعت آب و برق داریم و در پانزدهمین هفته از پویش هر هفته الف، ب، ایران است و مراسم افتتاح و آغاز بهره برداری از این طرح ها در روزهای دهه فجر برگزار می گردد كه با چهلم سردار شهید سلیمانی مصادف است.

وی با اشاره به اینكه همه ملت ها مناسبت هایی دارند كه در آن مناسبت ها عملكرد ملت خویش را جشن می گیرند، اظهار داشت: این مناسبت ها مثلا آخر جنگ دوم جهانی و یا آغاز برخی فعالیت ها كه به نوبه خود در همه جا محترم است و برخی هم ارزش جهانی دارند اما برای ما دهه فجر صرفا گرامیداشت اتفاق مباركی در چهار دهه پیش نیست بلكه از آنجائیكه حركت انقلاب و برنامه های جمهوری اسلامی ایران در حال استمرار و تحقق است، به تعبیری می توان گفت ایام دهه فجر یك نوع ایستگاه سوخت گیری برای ملت ایران و مسؤلان است كه در این مناسبت تجدید قوا و بیعت مجدد می كنند و برای آرمان ها و اهداف انقلاب و استمرار حركت در راه پیش رو، پیمان می بندند.

اردكانیان با اشاره به اینكه امیدواریم كه خداوند همواره این توفیق را برای همه خدمتگزاران جهموری اسلامی ایران مستدام بدارد، اضافه كرد: طرح های مهمی با سرمایه گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان در استان در حال اجراست كه امیدواریم بخش های عمده ای از آنها تا آخر دولت دوازدهم به ثمر برسد.

وی بیان نمود: از سال ۹۲ و از آغاز دولت تدبیر و امید تابحال بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان طرح به بهره برداری رسیده و حدود ۷ هزار میلیارد تومان هم در دست اجرا است كه امیدواریم هر چه سریعتر مطابق برنامه به ثمر برسند.

اردكانیان با اشاره به سختی ها و پیچیدگی طرح های صنعت برق اظهار داشت: همه سختی های پروژه ها برابر كار، اهمیت و سختی مقوله مدیریت مصرف برق كه یكی دو سالی در صنعت برق و تا در حدودی صنعت آب هم انجام می شود، ناچیز است. هرچند استان خوزستان در عرصه تأمین و تولید برق استان به لحاظ گستردگی منابعی كه در اختیار دارد، استان ارزشمند ای بوده و هست اما به نظر بنده در كل شاخص ترین وجه مثبت و درخشان كارنامه مدیریت استان خوزستان كه بخش آب و برق هم جزیی از آن است، عرصه مدیریت مصرف است به طوی كه در دو سال قبل -هم تابستان ۹۷ و تابستان ۹۸- با محاسبات و ارزیابی های دقیقی كه در ستاد وزارت نیرو انجام شده است، هر دو سال استان خوزستان مستمرا در رتبه اول مدیریت مصرف برق قرار داشته است.

وی اضافه كرد: اینكه ما بتوانیم حدود ۱۰ درصد از اوج بار استان خوزستان كه یك استان صنعتی و كشاورزی و مرزی است را كاهش دهیم، بدون اینكه وقفه ای در تولید باشد و صدمه ای به رفاه و آسایش مردم بخورد، دستاورد بزرگی است و امیدواریم كه این دستاورد مستدام و پایدار باشد و این مورد نهادینه شود.

وزیر نیرو اظهار داشت: در این حوزه جا دارد از استاندار كه برخی جاها پا به پا و حتی جلوتر از مجموعه صنعت آب و برق پیشگام این حركت بود، صمیمانه تشكر كنم چونكه مسئله مدیریت مصرف تنها با كمك یك دستگاه قابل اجرا نیست و همه دستگاه ها از قانونگذاری تا نظارتی، رسانه ها و دستگاه های اجرایی و وزارت نیرو باید دست به دست هم بدهند تا عملی شود.

وی اضافه كرد: اصلی ترین كاری كه جامعه ما را تاب آور می كند اصلاح شیوه های مصرف است و پس از آن، در مرتبه عالی تری به مبحث مدیریت تقاضا خواهیم رسید.
1398/11/15
23:34:36
5.0 / 5
3952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها