با حضور معاون وزیر اقتصاد

تفاهم نامه مولدسازی دارایی ها بین بانك سپه و مسكن به امضا رسید

تفاهم نامه مولدسازی دارایی ها بین بانك سپه و مسكن به امضا رسید

فی بگیر: تفاهم نامه مولدسازی دارایی ها بین بانك سپه و مسكن با حضور معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی به امضا رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز (سه شنبه ۱۵ بهمن ماه) مراسم امضا تفاهم نامه مولدسازی دارایی ها بین بانك سپه و مسكن (پروژه امید شهر) با حضور وزیر اقتصاد، معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت اقتصاد و هیات مدیره بانك سپه و مسكن، در وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شد.
معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزیر اقتصاد، در این مراسم اظهار نمود: یك از محورهای اصلاح نظام بانكی، فروش اموال مازاد بانك ها است اما امروز ما یك مقوله ای دیگری به نام مولدسازی دارایی ها را هم به آن اضافه می نماییم. در این پروژه كه با مشاركت بانك سپه و مسكن صورت خواهد گرفت، آورده اصلی این پروژه زمین و پروانه ساختمانی از طرف بانك سپه و تامین مالی این پروژه توسط بانك مسكن پیگیری خواهد شد.
با امضا این تفاهم نامه تامین مالی منازل مسكونی شهروندان شرق تهران در حد استانداریدهای جهانی تامین می شود.
عباس معمارنژاد اضافه كرد: در تامین مالی این پروژه تلاش بر این است كه از روش های جدید تامین مالی استفاده نمائیم و بوسیله بورس انشاالله بتوانیم پیگیری نماییم. این پروژه كه در شرق تهران واقع شده، تامین منازل مسكونی شهروندان شرق تهران در حد استانداردهای جهانی فراهم می آورد.
ارزش ریالی این پروژه معادل ۸۰ هزار میلیارد ریال است
وی افزود: اهتمام خواهیم كرد تا در تامین مالی این پروژه از متنوع ترین روش ها همچون اوراق صكوك و سایر روش ها استفاده نمائیم. معادل ۴۰ هزار میلیارد ریال ارزش زمین های این پروژه است و چیزی حدود ۳۶ هزار میلیارد ریال برای برآورد تامین مالی این پروژه نیاز است كه در مجموع این پروژه ۸۰ هزار میلیارد ریال ارزش دارد.
معاون وزیر با اشاره به اینكه سامانه اموال مازاد بانك ها راه اندازی شده، اضافه كرد: سامانه اموال مازاد بانك ها كه تابحال ۱۸ هزار ملك در این سامانه ثبت شده و تابحال ۲ هزار درخواست دراین زمینه در حال رسیدگی است.
در ادامه این مراسم رحیمی اناركی مدیرعامل بانك مسكن بعنوان تامین كننده مالی این پروژه، اظهار نمود: از روش های مختلفی برای تامین مالی استفاده خواهیم كردیم و بیشتر تامین مالی بوسیله بازار سرمایه خواهد بود. بانك مسكن این طرح را با استفاده از آخرین استاندارهای ساخت وساز در چارچوب ساختمان های پایدار و دوستدار محیط زیست پیگیری خواهدنمود. این پروژه نگینی برای شهر تهران به خصوص برای شرق تهران خواهد بود.
منبع:

1398/11/15
22:49:53
5.0 / 5
4244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها