طی هفته گذشته

تقاضای اضافه و كاذبی در بازار طلا نداشتیم

تقاضای اضافه و كاذبی در بازار طلا نداشتیم

فی بگیر: طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با توجه به این كه قیمت انس جهانی در طول هفته افزایش داشته اما درانتها هفته، به قیمت های ابتدایی خود بازگشت؛ اما به دنبال افزایش قیمت ارز، قیمت سكه و طلا نیز در بازار داخلی در هفته اخیر افزایشی بوده است.


محمد كشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تغییرات قیمت انس جهانی در طول یك هفته بدین صورت بوده است كه در ابتدای هفته قیمت آن ۱۵۷۲ دلار بوده و تا ۱۵۸۲ دلار نوسان داشت اما قیمت آن در امروز (جمعه) باردیگر به حالت اولیه خود در ابتدای هفته بازگشته و ۱۵۷۱ دلار قیمت دارد. این درحالی است كه در بازار داخلی، قیمت سكه در روز شنبه با چهار میلیون و ۹۰۵ هزار تومان آغاز شد و تا امروز به پنج میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده و ۱۵۰ هزار تومان در طول هفته گذشته افزایش قیمت داشته است. تنها عامل افزایش قیمت سكه، افزایش قیمت ارز بوده است.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه كرد: به عبارتی در هفته گذشته قیمت ارز رشد صعودی داشته كه سبب شده قیمت سكه و طلا نیز تحت تأثیر آن، افزایشی باشد. این درحالی است كه بازار داخلی كشور در حالت ركود قرار داشته و معاملات و سطح آن به سبب ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیهم) به پایین ترین حالت خود رسیده و سبب كاهش تقاضا و كم كرد و ستدها شده است؛ بدین سبب تقاضای اضافه و كاذبی در بازار وجود نداشته كه سبب افزایش قیمت ها شود و این افزایش قیمت سكه و طلا تنها ناشی از افزایش قیمت ارز بوده است.
وی اعلام نمود: در ابتدای هفته قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار، حدود ۵۰۰ هزار تومان بوده و درانتها هفته با ۱۵ هزار تومان افزایش به ۵۱۵ هزار تومان رسیده است. سكه های یك گرمی تغییر خاصی نداشته است و در ابتدای هفته ۹۳۰ هزار تومان بوده و تا اختتام هفته نیز همان ۵۳۰ هزار تومان باقی مانده است. همین طور نیم سكه نیز از ۲ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسیده و ربع سكه نیز حدود ۷۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.
منبع:

1398/11/11
21:24:46
5.0 / 5
4029
تگهای خبر: دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها