خط و نشان فرانسه برای ارز دیجیتالی فیسبوك

خط و نشان فرانسه برای ارز دیجیتالی فیسبوك

فی بگیر: رئیس بانك مركزی فرانسه گفت صدور ارزهای دیجیتالی باید در انحصار دولت ها باشد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، فرانسوا ویلروی دو گال با بیان این كه ارزهای دیجیتالی می توانند در تراكنش های روزمره به اندازه وجه نقد كاربرد داشته باشند اضافه كرد: باید بانكهای مركزی مسئول صدور ارزهای دیجیتالی باشند و به شركت های خصوصی اجازه ورود به این حوزه داده نشود.
در ماه های اخیر مقامات كشورهای مختلف فشار بر روی فیسبوك برای متوقف كردن پروژه ارز دیجیتالی موسوم به " لیبرا" را تشدید كرده اند. بانكهای مركزی به دنبال محدود كردن امكان صدور ارزهای دیجیتالی به خود هستند چونكه معتقدند ورود شركت های خصوصی به این زمینه موجب عدم امكان نظارت دقیق بر روند تراكنش ها و سو استفاده های احتمالی خواهد شد.
ویلروی با اشاره به این كه فناوری بلاك چین یك انقلاب سریع در علم مالی به وجود آورده است، ارزهای دیجیتالی را یك ابزار بسیار مناسب برای پاسخ به نیازهای مدرن پولی دانست و اضافه كرد: مردم خواستار معرفی جایگزین هایی بجای وجه نقد هستند. او هم چنین در پاسخ به سوالی در خصوص استقاده شركت های خصوصی از ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: پول یك چیز عمومی است و البته كه استفاده از ارزهای دیجیتالی توسط شركت های خصوصی مشكلی ندارد. چیزی كه ما روی آن تاكید داریم منع صدور این ارز توسط بخش خصوصی است.
رئیس بانك مركزی فرانسه تنها فردی در این كشور نیست كه نسبت به ارز لیبرا موضع گرفته است. قبل از وی نیز برونو لو مر، وزیر دارایی فرانسه خواستار متوقف شدن پروژه لیبرا شده بود. فشار مقامات كشورهای مختلف سبب شده است تا خیلی از شركت ها از همكاری با فیسبوك در پروژه ارز لیبرا انصراف دهند؛ با این وجود هنوز فیسبوك مصمم به ادامه مسیر خود است.
حالا در خیلی از كشورهای اروپایی خصوصاً كشورهای شمالی و غربی نظیر هلند، سوئیس و سوئد، استفاده از وجه نقد با سرعت زیادی رو به كاهش است. ویلروی ضمن اشاره به این مساله اظهار داشت: حق شهروندان است كه امكان دسترسی به ارزهای دیجیتالی را با همان كیفیت وجه نقد داشته باشند اما باید از نظر امنیت استفاده نیز بین این دو شكل پولی توازن برقرار شود.
منبع:

1398/11/08
09:23:54
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها