درخواست مجوز سرمایه گذاری ایمیدرو با مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد

درخواست مجوز سرمایه گذاری ایمیدرو با مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد

فی بگیر: وزارت صمت درخواست كرده تا سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با همكاری مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد نسبت به سرمایه گذاری جهت تكمیل زنجیره تولید فولاد (كنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش) در شهرستان كوار اقدام نماید.


به گزارش فی بگیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، برمبنای پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت این همكاری بوسیله تامین قسمتی از مواد اولیه مورد نیاز طرح مورد اشاره از محل ذخایر اكتشافی در آنومالی شرقی و آنومالی ۱۳ گانه مجتمع سنگ آهن سنگان با تامین كلوخه و راه اندازی یك واحد كنسانتره سنگ آهن در سنگان صورت می پذیرد.
شركت ذوب آهن پاسارگاد از واحدهای بزرگ بخش خصوصی بوده و هم اكنون در زمینه تولید فولاد با ظرفیت ۵ ر۱ میلیون تن در سال فعال می باشد و همین طور جهت تكمیل زنجیره ارزش مبادرت به راه اندازی، طرح های توسعه، واحد آهن اسفنجی، گندله سازی و كنسانتره نموده است.
همچنین، این شركت اخیرا راه اندازی آزمایشی واحد تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۸ ر۱ میلیون تن را آغاز نموده و گندله سازی آن نیز با پیشرفت فیزیكی بالای ۶۰ درصد و پیش بینی و راه اندازی در سال ۱۳۹۹ در حال اجراء می باشد.
لازم به ذكر است، بر طبق تبصره (۳) بند (الف) تبصره (۳) قانون اجرای سیاست های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی در مناطق كمتر توسعه یافته و یا در زمینه تكنولوژی های جدید و صنایع پرخطر، دولت می تواند برای كارهای گروه یك ماده (۲) بوسیله سازمان های توسعه ای مانند سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تا سقف چهل ونه درصد (۴۹%) با بخش های غیردولتی مشتركاً سرمایه گذاری كند. در این موارد دولت مكلف است سهام دولتی را در بنگاه جدید حداكثر ظرف سه سال بعد از بهره برداری به بخش غیردولتی واگذار كند.
این پیشنهاد در حال بررسی در كمیسیون اقتصاد هیئت دولت می باشد.
منبع:

1398/11/05
23:10:28
5.0 / 5
4349
تگهای خبر: آزمایش , اقتصاد , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها