پیشبینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهان

پیشبینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهان

به گزارش فی بگیر صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود خبر از كاهش رشد اقتصادی جهان نسبت به برآورد قبلی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام نمود كه پیشبینی خویش را از متوسط رشد اقتصادی جهان امسال و سال آینده به ۲.۹ درصد و ۳.۳ درصد رسانده كه این ارقام در مقایسه با گزارش قبلی این نهاد بین المللی ۰.۱ درصد كمتر است.
انتظار می رود كه با عنایت به روند نامطمئن كنونی بر سر راه اقتصاد جهانی، نباید انتظار تقویت بیش از اندازه رشد اقتصادی جهان را داشته باشیم.
گیتا گوپیناث، كارشناس ارشد اقتصادی صندوق بین المللی پول در اطلاعیه ای اعلام نمود: هنوز معلوم نیست كه اقتصاد جهانی نسبت به سال قبل تا چه حد بهبود پیدا كند. در بازارهای نوظهور هنوز ریسك های مشخصی وجود دارند كه تكلیف شان مشخص نشده است و در اقتصادهای توسعه یافته هم انتظار نمی رود ارقام رشد نیرومندی به ثبت برسد.
صندوق بین المللی پول با اشاره به امضای فاز نخست توافق تجاری بین آمریكا و چین و پیروزی قاطع محافظه كاران در انگلیس اعلام نموده است كه حالا امید بیشتری به حل و فصل جنگ تجاری و مسئله برگزیت وجود دارد اما هنوز هم امكان دارد كه وقایع مربوط به این دو ریسك مهم برای اقتصاد جهانی به سمت مسیر غیرقابل پیشبینی قبلی بازگردد.
مقرر است انگلیس در انتها این ماه از اتحادیه اروپا بیرون برود اما هنوز برای تعیین آینده روابط دو طرف زود است.
با این وجود گوپیناث با اخطار نسبت به احتمال شكل گیری ریسك های بزرگ اظهار داشت: در حالیكه نگاه ها به جنگ تجاری آمریكا و چین و برگزیت دوخته شده است، نباید احتمال پیدایش بحران های تازه را نادیده گرفت.
احتمال آغاز یك جنگ تجاری بین آمریكا و اتحادیه اروپا و مسئله انتخابات ریاست جمهوری این كشور همچون ریسك هایی هستند كه می توانند در ادامه سال برای اقتصاد جهانی تعیین كننده باشند. این ریسك ها امكان دارد سبب ایجاد نوسانات شدید در بازارهای مالی و نرخ بهره شوند.1398/11/01
17:54:12
5.0 / 5
4049
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها