مدیركل امور شهری و شوراهای استانداری سمنان هشدار داد:

خطر افزایش طرح های نیمه تمام شهری در اثر عدم تحقق بودجه در شهرداری ها

خطر افزایش طرح های نیمه تمام شهری در اثر عدم تحقق بودجه در شهرداری ها

به گزارش فی بگیر ایسنا/سمنان مدیركل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان افزایش طرح های نیمه تمام شهری را نتیجه عدم تحقق بودجه شهرداری ها ارزیابی كرد.


راضیه شهاب در نشست با ذی حسابان و مدیران مالی شهرداری های استان در شهرداری دامغان اظهار نمود: عدم تخصیص بودجه عمرانی به علت تحقق نیافتن درآمدها سبب كسری بودجه در شهرداری ها و افزایش طرح های عمرانی نیمه تمام می شود.
وی افزود: مشكلاتی از این دست، در افزایش طرح های نیمه تمام شهرداری ها و افزایش مطالبه های پیمانكاران از شهرداران اثرگذار است.
مدیركل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان به نقش مهم ذی حسابان در شهرداری ها پرداخت و اضافه كرد: قانون گذار، نظارت بر فرایند در شهرداری ها را بر عهده ذی حسابان قرار داده است.
وی با اشاره به اینكه ذی حسابان و مدیران عالی، نقش كلیدی در شهرداری ها دارند افزود: ذی حسابان در تحقق سلامت اداری نقش مهمی دارند.
شهاب از ذی حسابان بعنوان گلوگاه مقابله با تخلفات نام برد و اظهار داشت: ذی حسابان بعنوان گلوگاه كنترل در شهرداری ها مطرح هستند و با ایفای نقش اصولی، از بی انضباطی، تخلف و انحراف جلوگیری می كنند. ذی حسابان با آگاهی از قوانین از انحراف در خیلی از مسایل مانند عدم توازن و انحراف مالی در شهرداری ها جلوگیری می كنند.
وی با اشاره به اینكه ذی حسابان باید نیروی رسمی، ثابت و آگاه به مسایل حسابداری و مالی باشند تصریح كرد: برخی از شهرداری های جدید به علت مشكلات مالی، فاقد ذی حسابان كارآمد در مجموعه خود هستند.
مدیركل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان بر لزوم اجرای دقیق قوانین تاكید و خاطرنشان كرد: تخصیص اسناد خزانه برای شهرداری مشكلاتی بوجود می آورد از همین رو باید تخصیص ها در شهرداری ها نقدی شود.1398/10/29
16:01:09
5.0 / 5
4008
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها