پیشنهاد برای تعیین تكلیف 60 میلیون دلار كالای غیرضروری

پیشنهاد برای تعیین تكلیف 60 میلیون دلار كالای غیرضروری

به گزارش فی بگیر به دنبال دپوی كالاهای گروه (۴) در گمرك ها و بنادر ایران، چندی قبل و پس از بازدید وزیر اقتصاد از این مناطق، وی پیشنهادی را در ارتباط با تعیین تكلیف این كالاها كه عموما مصرفی و غیرضروری هستند به هیات وزیران عرضه كرده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امسال و پس از جدی تر شدن مبحث ترخیص كالاها و ممانعت از رسوب آن در گمركها و بنادر، با دستور رئیس جمهور مقرر شد كه برای رفع مشكلات و ترخیص سریع كالاها كمیته ای به ریاست وزیر اقتصاد و با شركت نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزی، بانك مركزی و گمرك تشكیل گردد و در همین راستا پیشنهادهایی برای تعیین تكلیف سریعتر و ترخیص كالاها مصوب شد و در دستور كار قرار گرفت.

از كالاهای رسوب كرده در گمرك، بخشی مربوط به كالاهای گروه (۴) است كه ترخیص آنها متوقف و از مدت ها قبل در ارتباط با تعیین تكلیف و ترخیص آن بحث های زیادی مطرح بوده است؛ به صورتی كه حواشی و حتی شایعاتی در مورد ترخیص یا واگذاری آنها به سازمان اموال تملیكی برای فروش یا هر گونه تصمیم دیگری وجود داشت.

اما تازه ترین اطلاعات دریافتی از آن حكایت دارد كه در جریان بازدید اخیر وزیر اقتصاد از گمرك ها، مبحث كالاهای گروه(۴) هم مورد بررسی قرار گرفته و در جهت تعیین تكلیف این كالاها، پیشنهادی به دولت عرضه شده است كه در صورت موافقت هیات وزیران، این كالاها وضعیت مشخصی پیدا خواهند كرد.

این در حالی است كه ظاهرا مبحث هنوز به شكل جدی در دولت مطرح و مورد بررسی قرار نگرفته و تصمیم گیری نهایی در مورد آن انجام نشده است.

كالاهای گروه (۴) عموما كالاهای لوكس و مصرفی هستند كه هم اكنون مجموع این كالاهای دپو شده در كمرگ به بیشتر از ۶۰ میلیون دلار می رسد و در ۱۷ گمرك قرار دارند.

در بین كالاهای گروه (۴) مانده در گمركها انواع كالاها همچون لوازم خانگی، لوازم التحریر، لوازم آرایشی، ژل های تزریقی زیرپوستی، آلات موسیقی و غذای حیوانات دیده می شود.
1398/10/20
16:25:30
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها