در كمیسیون اصل نود بررسی شد؛

درآمد ۱۴۰ میلیون یورویی كشور از محل صادرات گاز مایع

درآمد ۱۴۰ میلیون یورویی كشور از محل صادرات گاز مایع

فی بگیر: رئیس كمیسیون اصل نودم مجلس با تاكید بر لزوم تداوم صادرات گاز مایع اظهار داشت كه با همكاری وزارت نفت 377 هزار متر مكعب از گاز مایع تبدیل و صادر شده و 140 میلیون یورو عاید كشور شده است.


داوود محمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز (دوشنبه) كمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی عدم ارائه تسهیلات لازم برای بهره گیری از ظرفیت كشور جهت صادرات گاز مایع اظهار داشت: در این نشست كه با حضور معاونان وزارت نفت، مسئولان شركت ملی گاز ایران، شركت نفت گاز پارس و شركت توسعه گاز كشور برگزار شد، بهره گیری از ظرفیت های كشور جهت استفاده از گازهای همراه یا گازهای مایع و تبدیل آنها و صادرات آنها به سایر كشورها در شرایط تحریم مورد بررسی قرار گرفت.
وی با تاكید بر اینكه در شرایط تحریم نباید گازهای مایع را هدر بدهیم، اضافه كرد: بتازگی با كمك بخش خصوصی گازهای مایع تبدیل و به كشورهای دیگر صادر شده اند كه آورده فراوانی نیز برای كشور داشته است.
محمدی تصریح كرد: از سال ۹۷ تا كنون ۷ كشتی گاز مایع تبدیلی، صادر گردیده است و این جلسه برای ارائه تسهیلات جهت اجرای فازهای ۱۳، ۲۰ و ۲۴ تشكیل شد كه بجای سوزاندن این گازها كه آلودگی محیط زیستی نیز دارد به LPG تبدیل گشته و در تزریق به شبكه از آن استفاده گردد چونكه قسمتی از سرمایه های ملی است.
رئیس كمیسیون اصل نود با اشاره به ارائه راهكارهای لازم برای ارائه تسهیلات به بخش خصوصی برای تداوم صادرات گاز مایع در جلسه كمیسیون، افزود: اصل سوژه جمع آوری گازهای مایع كه در مشعل ها می سوزد در برنامه ششم توسعه تاكید شده و جزو سیاست های كلان كشور است چونكه سوخت این گازها موجب مشكلات زیست محیطی می شود در صورتیكه می توان از آن بعنوان سرمایه ملی بهره برد.
بگفته وی، تابحال با همكاری وزارت نفت ۳۷۷ هزار متر مكعب از این گاز تبدیل و صادر گردیده است و ۱۴۰ میلیون یورو عاید كشور شده است كه این روند باید ادامه یابد.
منبع:

1398/10/02
23:57:50
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: توسعه , سرمایه , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها