كسری بودجه كانادا سه برابر شد

كسری بودجه كانادا سه برابر شد

به گزارش فی بگیر كسری بودجه كانادا از سه میلیارد دلار هم گذشت.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اكونومكیس، كسری بودجه دولت كانادا در ماه اكتبر به ۳.۲۵ میلیارد دلار رسیده كه این رقم در مقایسه با كسری بودجه این كشور در مدت مشابه سال قبل حدود سه برابر افزایش پیدا كرده است.
مقایسه درآمدهای دولت در ماه اكتبر با ماه قبل حاكی از كاهش ۴.۶ درصدی درآمد ها بوده است. از جانب دیگر اما میزان مخارج طی همین مدت در مقایسه با ماه قبل ۳.۹ درصد بیشتر شده است. طی این مدت دولت كانادا ۱.۲ میلیارد دلار درآمد كمتر از ماه قبل و یك میلیارد دلار بیشتر هزینه داشته است.
متوسط كسری بودجه كانادا در بازه زمانی ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۱.۰۰۶ میلیارد دلار كانادا بوده كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۰۵ با ۵.۷۷ میلیارد دلار و كمترین رقم ثبت شده هم مربوط به ۱۴۹ میلیون دلار در مارس ۲۰۱۹ بوده است.
بیل مورنو، وزیر دارایی كانادا در كنفرانسی خبری گفته است كه احیانا در آخرین ماه امسال هم كسری بودجه كانادا افزایش پیدا خواهد نمود. به قول كارشناسان، این افزایش سبب كمتر شدن فضای مانور بانك مركزی روی نرخ بهره خواهد شد. برنامه دولت برای اصلاح نظام بازنشتگی و افزایش مخارج همچون اصلی ترین علل افزایش كسری بودجه كانادا اعلام شده است.
انتظار می رود طی پنج سال آینده دولت كانادا مجبور به پرداخت ۲۷.۸ میلیارد دلار حقوق بازنشستگی به كاركنان خود باشد. دولت همینطور در نظر دارد از آغاز سال جاری میلادی از بسته كاهش مالیاتی جدید خود رونمایی كند.
جاستین ترودو، نخست وزیر كانادا از مقامات وزارت دارایی خواسته است كه نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی را از ۳۰.۸ درصد فعلی به ۳۰ درصد كم كند اما احیانا تا آخر سال آینده این نسبت برخلاف برنامه های قبلی به ۳۱ درصد افزایش پیدا خواهد نمود.1398/09/28
15:13:46
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: پرداخت , تولید , دلار , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها