فردی كه نصف اندازه اقتصاد كشورش ثروت دارد!

فردی كه نصف اندازه اقتصاد كشورش ثروت دارد!

به گزارش فی بگیر تنها میلیاردر لوكزامبورگ به اندازه نیمی از تولید ناخالص داخلی كشورش ثروت دارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از بیزینس اینسایدر، هم اكنون ۲۱۵۳ نفر در جهان وجود دارند كه یك میلیارد دلار یا بیشتر ثروت در اختیار دارند و بیش تر آنها هم ساكن آمریكا و چین هستند. با این وجود بررسی ها نشان داده است كه در كشور كوچك اروپایی لوكزامبورگ با ۳۸ هزار و ۵۷۴ نفر جمعیت، تنها یك میلیاردر زندگی می كند.
كریستوف زلر ۶۲ ساله هم اكنون ۳.۱ میلیارد دلار ثروت دارد. او مالك شركت " ایووكلر ویوا دنت" است كه محصولات بهداشت دهان و دندان را تولید می كند و پارسال ۸۱۸ میلیون دلار فروش داشته است. ثروت وی معادل نیمی از تولید ناخالص داخلی ۶.۲ میلیارد دلاری لوكزامبورگ در سال است.
دكتر آدولف اشنایدر، پدربزرگ زلر این شركت را در سال ۱۹۴۸ خریداری كرد. زلر از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۳ مدیرعامل این شركت بود اما بعد از آن مدیریت را به فرد دیگری واگذاری كرد اما كماكان سهامدار اصلی در این شركت باقی ماند.
جالب است بدایند كه لوكزامبورگ با مساحتی معادل تنها ۶۲ مایل مربع (هشت برابر كوچك تر از شهر لس آنجلس) هم اكنون دومین كشور از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی در دنیاست و بعد از موناكو، شهروندان این كشور با سرانه تولید ناخالص داخلی ۱۶۵ هزار و ۲۸ دلاری در رده دوم ایستاده اند. لوكزامبورگ كشوری با اقتصاد مبتنی بر خدمات مالی و بیمه ای است كه در سال های اخیر میزان سرمایه گذاری خارجی در آن افزایش محسوسی داشته است.
جالب است بدانید كه لوكزامبورگ تنها كشوری در جهان نیست كه تنها یك میلیاردر دارد: دست كم ۱۲ كشور در جهان وجود دارند كه تنها یك فرد با ثروت بیشتر از یك میلیارد دلار در آن زندگی می كند كه همچون آنها می توان به قطر، ایسلند و پرتغال اشاره نمود.1398/09/22
14:25:50
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها