خانه در آمریكا گران تر شد

خانه در آمریكا گران تر شد

به گزارش فی بگیر میزان افزایش نرخ مسكن آمریكا به بالاترین سطح خود در ۹ ماه اخیر رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از سی ان بی سی، تا آخر ماه سپتامبر میزان افزایش متوسط سالانه قیمت مسكن در امریكا به ۳.۲ درصد رسید كه ۰.۱ درصد بیشتر از متوسط ثبت شده در ماه قبل بوده است. در میان شهرهای بزرگ آمریكا، سان فرانسیسكو تنها شهری بوده كه متوسط قیمت مسكن در آن نزولی بوده و به منفی ۰.۷ درصد رسیده است.
در میان شهرهای مختلف آمریكا، شهر فونیكس در ایالت كارولینای شمالی با افزایش شش درصدی بیشترین افزایش متوسط سالانه را داشته است و شهرهای شارلوت با ۴.۶ درصد و تمپا با ۴.۵ درصد افزایش در رده های دوم و سوم بیشترین افزایش قیمت مسكن در یك سال گذشته قرار گرفته اند.
كریگ لازارا، مدیر استراتژی سرمایه گذاری در موسسه " اس اند پی داو جونز ایندایس" اظهار داشت: بعد از یك دوره نسبتا طولانی مدت كاهش قیمت مسكن، افزایش قیمت ها در دوره منتهی به سپتامبر چندان دور از انتظار نبود. با این وجود هنوز زود است بگوییم وارد چرخه افزایش قیمت مسكن شده ایم.
افزایش قیمت مسكن امریكا بر اساس ماهانه در ماه سپتامبر به صورت متوسط ۰.۶ درصد بوده است كه سه برابر رقم ثبت شده در ماه قبل و ۰.۲ درصد بیشتر از نرخ پیشبینی شده قبلی بوده است. این میزان افزایش، بیشترین افزایش ماهانه قیمت مسكن در بزرگ ترین اقتصاد جهان طی ۹ ماه اخیر بوده است.
از جانب دیگر بر اساس فصلی هم متوسط افزایش قیمت مسكن ۴.۹ درصد اندازه گیری شده كه ۰.۳ درصد كمتر از رقم ثبت شده برای سه ماهه دوم سال بوده است.
متوسط افزایش ماهانه قیمت مسكن در آمریكا در بازه زمانی ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۳ دصرد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد ۱.۲ درصدی ژانویه ۲۰۰۰ و كمترین رقم ثبت شده هم رشد منفی ۱.۸ درصدی نوامبر ۲۰۰۸ بوده است.1398/09/12
14:57:57
5.0 / 5
4227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها