آشتی با كالای ایرانی،

اگر واحدهای تولیدی نبودند، شرایط سختی داشتیم

اگر واحدهای تولیدی نبودند، شرایط سختی داشتیم

به گزارش فی بگیر دبیر انجمن تولیدكنندگان جوجه یك روزه با اشاره به شرایط تحریم در اقتصاد كشور، اظهار نمود: اگر زحمات واحدهای تولیدی نبود، حالا شرایط خیلی سختی پیش روی ما بود و گرفتار كمبود كالا می شدیم.


محمد صدیق پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: اگر واحدهای تولیدی در هر شرایطی نباشند، كشور گرفتار كمبود كالا می شود. اگر در این شرایط تحریم زحمات واحدهای تولیدی نبود، حالا خیلی شرایط سختی در پیش روی ما بود.
وی افزود: بعنوان مثال در حوزه كاری بنده ما چند سال پیش واردكننده مرغ بودیم در حالی كه هم اكنون ما آن قدر مازاد تولید مرغ داریم كه می توانیم صادرات هم در این زمینه داشته باشیم.
او اضافه كرد: تحریم ها مشكل ساز بوده اما تابحال روند تولید جوجه ریزی فعالانه در كشور انجام شده و حتی با وجود شرایط تحریم، تا ۲۰ درصد شرایط تولید افزایش پیدا كرده است و مردم مشكلی در این زمینه نداشته اند برای اینكه زیربنای تولید مرغ، جوجه یكروزه است. برنامه ریزی كرده ایم تولید كافی صورت بگیرد و كمبودی در این زمینه نداشته باشیم.
صدیق پور افزود: واحدهای تولیدی در كشور هم اكنون دارند كارشان را انجام می دهند و وقفه ای در روند كاری آنها ایجاد نشده و فقط یكسری مواد اولیه باید به این واحدهای تولیدی برسد كه دولت هم با دور زدن تحریم ها این مواد اولیه مورد نیاز را به واحدهای تولیدی می رساند.
وی درانتها اشاره كرد: دولت با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین كالاهای استراتژیك قدمی مثبت در جهت معیشت مردم برداشته كه ممكنست كمبودات جزئی در این زمینه وجود داشته باشد اما همچنان فعالیت های تولیدی در كشور ادامه دارند.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با عنایت به تحریم های آمریكا دولت از سال قبل اعلام نمود كه چه در تامین نیازهای داخلی و چه در صادرات غیرنفتی، توجه ویژه ای به تولیدات داخلی خواهد داشت.
آمارها نشان میدهد با وجود تحریم ها، تولیدات داخلی ایران توانستند نیازهای داخلی را برطرف كرده و در سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشند.
منبع:

1398/09/05
20:48:52
5.0 / 5
5008
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها