استاندار تهران تاكید كرد:

تشدید نظارت ها بر عرضه و قیمت كالاها برای حفظ آرامش بازار

تشدید نظارت ها بر عرضه و قیمت كالاها برای حفظ آرامش بازار

فی بگیر: استاندار تهران با تاكید بر ثبات قیمت كالاهای اساسی در بازار بر تشدید روند نظارت بر عرضه و قیمت كالاها با هدف حفظ آرامش بازار تاكید نمود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران با تاكید بر ضرورت برگزاری هفتگی جلسات ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: این ستاد با حضور همه اعضای كارگروه باید به صورت هفتگی جلسات خودرا برگزار كند و رصد و پایش دقیقی بر روند عرضه كالاها صورت گیرد تا به صورت دقیق مشخص شود چه اقلامی ناشی از افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت پیدا می كنند.
وی با اشاره به ساماندهی و بهینه سازی مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین اشاره كرد: این مساله یك رویكرد استراتژیك بوده و منابع حاصل از این طرح در اختیار 18 تا 20 میلیون خانوار یعنی57 تا 60 میلیون نفر قرار می گیرد. در مورد برخی سهمیه بندی ها بازبینی صورت می گیرد؛ البته حق بیان اظهارنظر برای اتحادیه ها فراهم شده و استانداری تهران نیز این آمادگی را دارد تا دیدگاه ها و نظرات اتحادیه ها را بشنود و بتواند بر طبق آن تصمیم گیری كند تا وضعیت مدیریت شود.
وی افزود: در مورد سهمیه سوخت آبان ماه همه خودرو ها وزیر كشور تكلیف كرده كه سهمیه آبان ماه به قوت خود باقی بماند و در این زمینه از هیات دولت نیز مصوبه گرفته می شود.
استاندار تهران با اشاره به رصد انجام شده در سطح بازار اظهار داشت: قیمت های 726 قلم كالای اساسی تا دوم آذر ماه ثابت بوده و افزایش قیمت گوجه فرنگی به جهت تغییر فصل بوده. در مورد آهن آلات و فلزات نیز با عرضه كالا قیمت تعدیل خواهد شد. قیمت اقلام پروتئینی، لبنی و لاستیك ثابت بوده و برای سایر اقلام نیز تدابیر لازم اتخاذ شده است.
وی افزود: برای تاكسی داران و تاكسی های شهری مشوق هایی تعلق خواهد گرفت همین طور وضعیت بیمه تاكسی داران از سازمان تامین اجتماعی پیگیری خواهد شد.
محسنی بندپی با اشاره به این كه سهمیه سوخت ون ها پیگیری می شود اضافه كرد: گشت های مشترك و نظارت تشدید شده تا به مردم اطیمنان داده شود و ثبات بازار نیز حفظ شود. هم اكنون میوه و صیفی جات در میدان میوه و تره بار 24 درصد پایین تر از خرده فروشی ها عرضه می شود.
وی ادامه داد: بر طبق نظر كارشناسان افزایش قیمت بنزین تنها ممكنست 3 درصد تورم ایجاد كند كه جهت تامین كالاهای اساسی دولت دلار 4200 تومانی اختصاص می دهد تا 126 قلم كالای اساسی افزایش قیمتی نداشته باشد.
استاندار تهران اشاره كرد: نسبت به احتكار وعدم عرضه كالا نظارت كافی صورت خواهد گرفت تا با عرضه بموقع كالاها آرامش و ثبات بازار حفظ شود.
وی درباب اختصاص سهمیه بنزین به تاكسی های اینترنتی اظهار داشت: با عنایت به اختصاص سهمیه بنزین به تاكسی های اینترنتی جلسه ای با حضور نمایندگان این شركت ها برگزار می گردد تا افزایش قیمت نداشته باشند. در مورد اختصاص جایگاه سی ان جی به تاكسی ها اقدامات لازم نیز صورت خواهد گرفت.
منبع:

1398/09/03
23:20:00
5.0 / 5
4080
تگهای خبر: اینترنت , دلار , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها