متقاضیان گازسوز كردن خودرو ها بخوانند

متقاضیان گازسوز كردن خودرو ها بخوانند

فی بگیر: متقاضیان گازسوز كردن خودرو ها برای ثبت نام باید به سامانه NGVI.IR بازگشت كنند و طبق اعلام، حداكثر ظرف مدت دو ماه آینده به همه درخواست ها رسیدگی می شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، متقاضیان برای گازسوز كردن خودرو ها می توانند به سامانه جامع اطلاعات خودرو های دوگانه سوز (NGVI.IR) بازگشت كنند و بوسیله زبانه تبدیل خودرو ها، برای ثبت نام تبدیل خودروی خود اقدام نمایند. در مدت یك هفته از جانب این اتحادیه پیامكی برای متقاضیان ارسال می شود و این افراد می توانند بوسیله مراجعه به سامانه، نزدیك ترین مركز مجاز به محل سكونت خودرا برای تبدیل انتخاب و بازگشت كنند.
طبق اعلام رئیس اتحادیه سوخت های جایگزین روزانه ۳۰ هزار تقاضا برای گازسوز كردن خودرو ها هم زمان با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین دریافت می شود.
بنا بر اعلام وزارت نفت، علی محمودیان با اشاره به افزایش گسترده حجم تقاضا برای گازسوز كردن خودرو ها هم زمان با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین تا مرز دریافت روزانه ۳۰ هزار تقاضا در سامانه گفته است: اولویت تبدیل خودرو ها با افرادی است كه زودتر در سامانه ثبت نام كرده اند و لازم است متقاضیان تبدیل هرچه سریعتر درخواست خودرا ثبت كنند.
قیمت تجهیزات سی ان جی و هزینه تبدیل افزایش نمی یابد
محمودیان هزینه تبدیل خودرو ها به دوگانه سوز را بسته به كیفیت كیت، نوع خودرو و سایز مخزن به صورت میانگین ۲.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان اعلام نمود و اطمینان خاطر داد: این رقم ثابت است و به هیچ وجه در ایام آینده شاهد افزایش قیمت تجهیزات و هزینه نصب نخواهیم بود.
فقط به مراكز مجاز بازگشت كنید
او همینطور با اشاره به ضرورت گازسوز كردن خودرو ها بوسیله سامانه جامع اطلاعات خودرو های دوگانه سوز (NGVI.IR) و مراكز مجاز تبدیل اشاره كرد: مردم به منظور دریافت خدمات و محصولات با كیفیت و قیمت مناسب و نیز تامین ایمنی خود و خانواده از مراجعه به مراكز و كارگاه های غیرمجاز تبدیل خودرو ها اجتناب كنند.
بنا بر اعلام، قطعات و تجهیزات موردنیاز این صنعت كاملا بومی سازی شده و با عنایت به افزایش تعداد تقاضاها، الان كارخانجات تولید تجهیزات موردنیاز این صنعت ظرفیت تولید خودرا افزایش داده است و به صورت شبانه روزی و دو شیفته كار می كنند.
تبدیل خودرو ها به گازسوز تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و سازمان استاندارد انجام می شود، الان ۲۵۰ واحد كارگاهی مجاز در كشور آماده خدمات رسانی به هم وطنان هستند كه با احتساب ۱۳۰ واحد در حال ساخت، تا یك ماه آینده این تعداد به ۳۸۰ واحد افزایش خواهد یافت.
مصرف سی ان جی در كشور روزانه ۲ میلیون مترمكعب افزایش یافت
تابحال بطور میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمكعب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در جایگاه های عرضه سی ان جی كشور توزیع می شد كه این رقم با بیان طرح سهمیه بندی بنزین و هم زمان با اجرای این طرح بطور میانگین به روزانه ۲۱ میلیون مترمكعب رسیده است.
در این زمینه همین طور مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی از افزایش روزانه ۲ میلیون مترمكعبی مصرف سی ان جی در كشور هم زمان با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت آگاهی داده و گفته است: پیش بینی می نماییم مصرف سی ان جی در كشور با اجرای این طرح به روزانه ۲۴ میلیون مترمكعب برسد.
حسن قلی پور با اشاره به اینكه خودرو های دوگانه سوز حالا امكان استفاده از سهمیه بنزین خودرا هم دارند، اضافه كرد: پیش بینی ما این است كه با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی ان جی در كشور، حدود ۲ میلیون مترمكعب دیگر افزایش یابد.
مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینكه زمان فعلی برای پیش بینی دقیق زود است و امیدواریم تا اختتام آذرماه بتوانیم مقدار دقیق این افزایش را اعلام نماییم، اظهار داشت: پیش بینی ما این است كه میزان مصرف سی ان جی در كشور به حدود روزانه ۲۴ میلیون مترمكعب برسد.
طبق اعلام وزارت نفت، با افزایش تعداد جایگاه های عرضه سی ان جی در سطح كشور، الان ظرفیت مناسبی به لحاظ عرضه سی ان جی به خودرو ها در كشور وجود دارد.
الان ۲ هزار و ۴۷۲ جایگاه عرضه سی ان جی در سطح كشور فعال می باشند كه از این تعداد ۲۳ جایگاه در استان تهران آماده خدمات رسانی به هموطنان است.
بر پایه طرح مدیریت مصرف سوخت كشور، قیمت بنزین سهمیه بندی برای وسایل نقلیه لیتری ۱۵۰۰ تومان و قیمت آزاد آن لیتری ۳ هزار تومان است. كنترل مصرف سوخت با عنایت به میانگین بالای مصرف سوخت در كشور، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم خصوصاً اقشار ضعیف و كم درآمد به صورت مستقیم و نیز كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها و شهرها همچون اهداف اجرای این طرح اعلام شده است.
منبع:

1398/09/03
10:03:25
5.0 / 5
4399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها