سازمان حمایت اعلام كرد

قیمت ۵۳ كالای پرمصرف كاهشی شد بعلاوه فهرست

قیمت ۵۳ كالای پرمصرف كاهشی شد بعلاوه فهرست

به گزارش فی بگیر مدیركل سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار داشت: به دنبال بررسی روند تغییرات قیمت 100 قلم كالای ضروری و اساسی در 24 مهرماه امسال، قیمت 53 قلم كالای پرمصرف روند كاهشی داشته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهرداد ایزدی با اشاره به رصد روزانه و مستمر ۱۰۰ قلم كالای پرمصرف و اساسی بیان كرد: نتایج این رصد در بیست و چهارم مهرماه امسال نشان میدهد در ۶ گروه كالایی منجمله كالاهای اساسی و مواد غذایی، لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، كاغذ، لوازم مصرفی خودرو، مصالح ساختمانی و ۵۳ قلم كالا نسبت به میانگین ماه گذشته روند كاهشی داشته كه بیشترین كاهش قیمت به ترتیب به سیب زمینی با ۳۴.۳ درصد، گوجه فرنگی با ۱۰.۴ درصد و موز با ۸.۶ درصد اختصاص دارد.
او اضافه كرد: شواهد نشان میدهد كه در این بازه زمانی كالاهایی همچون رب گوجه فرنگی، كاغذ چاپ، گوساله و گوسفند زنده، گوشت گوسفندی و گوشت گوساله مخلوط، دو نوع روغن، كاغذ روزنامه وارداتی، مرغ زنده و گوشت مرغ، لوازم خانگی از قبیل لباسشویی و تلویزیون از كاهش محسوس قیمت برخوردار بوده اند.
به گفته مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، از بین ۱۰۰ قلم كالا؛ ۱۸ قلم كالا شامل برنج داخلی، برخی حبوبات، سیمان و لاستیك پژویی افزایش بین صفر تا یك درصدی داشته اند.
ایزدی افزود: البته در مقابل نیز قیمت ۲۹ قلم كالا همچون خیار رسمی، تخم مرغ، جوجه یكروزه و انواع تیرآهن ۱۴، ۱۶ و ۱۸؛ افزایش بیشتر از یك درصد داشته اند كه تنها ۶ قلم از آنها افزایش بیشتر از ۵ درصد داشته اند.
او تغییر فصل را عامل بعضی از این افزایشها دانست و اشاره كرد: كماكان پیگیری ها و اقدامات لازم به منظور ثبات و حتی كاهش قیمت این كالاها در دستور كار قرار دارد و پیش بینی ما این است كه با عنایت به برنامه ریزی های كه در این عرصه انجام داده ایم، در آینده شاهد نتایج این اقدامات و كاهش قیمت ها در بازار باشیم.
منبع:

1398/08/04
14:20:05
5.0 / 5
4067
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها