عرض اندام دلار در روز بد یورو و پوند

عرض اندام دلار در روز بد یورو و پوند

به گزارش فی بگیر با تداوم فضای نامطمئن برگزیت، ارزش دلار در مقابل همتایان اروپایی اش افزایش پیدا كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، معاملات روز جمعه بازار ارز كاملا تحت تأثیر اخبار مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار گرفت. بعد از مخالفت ۳۲۲ نماینده مجلس با زمان بندی پیشنهادی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون- نخست وزیر انگلیس - خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمان در ماه ماه دسامبر شده است.
حالا اتحادیه اروپا باید تصمیم بگیرد كه مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را تمدید كند یا خیر. این مهلت یك هفته دیگر تمام می شود اما امیدها نسبت به خودداری از سناریو خروج سخت افزایش یافته است. اوساموتاكاشیما - استراتژیست ارزی در موسسه " سیتی گروپ گلوبالماركتس " - اظهار داشت: در بین مدت نسبت به پوند خوش بین هستیم اما نگرانی اصلی من این است كه اگر فضای كنونی ادامه یابد، بی عملی فعالان تجاری و اقتصادی در انگلیس تشدید شود و بحران به حوزه كلان اقتصادی كشیده شود.
پوند با ۰.۱۴ درصد كاهش به ۱.۲۸۴۱ دلار رسید تا زیان این هفته خود در مقابل دلار را به حدود ۰.۹ درصد برساند.
در معاملات روز جمعه بازارهای ارز، هر دلار آمریكا به ۱.۳۰۶۹ دلار كانادا كاهش پیدا كرد. در مقابل همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱.۳۶۳۱ دلار سنگاپور مبادله شد. همینطور هر یورو به ۱.۱۱۰۹ دلار رسید تا زیان این هفته ارز واحد اروپایی در مقابل دلار به ۰.۶۹ درصد افزایش یابد.
از جانب دیگر مواضع آمریكا و چین بر سر اختلافات تجاری به یكدیگر نزدیك تر شده است. چین پیشنهاد داده كه تعرفه وارداتی بر بخش بزرگی از محصولات وارداتی كشاورزی خود از آمریكا را بردارد و مقامات كاخ سفید از تمایل آمریكا به مذاكره سخن گفته اند.
در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همینطور هر دلار با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۰۸.۶۶۴۲ ین رسید. در مقابل همتای استرالیایی، هر دلار آمریكا با ۰.۱۷ درصد افزایش به ازای ۱.۴۶۴۳ دلار مبادله شد.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، با ۰.۰۲ درصد افزایش در مقایسه با روز قبل به سطح ۹۷.۶۸۸ واحد رسید.1398/08/03
23:02:28
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , محصول , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها