روس نفت عربستان را صادركننده ضعیف نفت خواند!

روس نفت عربستان را صادركننده ضعیف نفت خواند!

به گزارش فی بگیر مدیر شركت روس نفت روسیه خطاب كردن عربستان سعودی بعنوان مطمئن ترین تامین كننده نفت جهان را بعد از حملات اخیری كه به تاسیسات نفتی مهم این كشور صورت گرفت، گزافه خواند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، حملات هوایی ۱۴ سپتامبر به تاسیسات پالایش نفت ابقیق و میدان نفتی خریص، تولید نفت عربستان سعودی را به میزان ۵.۷ میلیون بشكه در روز كم كرد كه حدود نیمی از ظرفیت تولید این كشور و معادل پنج درصد از عرضه جهانی نفت بود.

ایگور سچین، مدیرعامل غول نفتی روس نفت در كنفرانسی در ورونا اظهار داشت: رویدادهای اخیر نشان داده كه می توان عربستان سعودی را هم در لیست تامین كنندگان شكننده نفت قرار داد. توقف موقتی نیمی از تولید این كشور به ما این دلیل را داد تا معتقد باشیم این عنوان كه عربستان سعودی تامین كننده ۱۰۰ درصد مطمئن نفت می باشد، گزافه بوده است.

وی اظهار داشت: اقدامات موفق روسیه در سوریه سبب فرار تروریستها به كشورهای همسایه همچون عراق شد و احیانا آنها از این كشور حمله اخیر به تاسیسات نفت و گاز عربستان سعودی را انجام داده اند و این مهم می باشد كه گروه داعش نه تنها در سوریه بلكه در همه جا نابود شود تا ثبات منطقه احیا شود.

بر اساس گزارش پلاتس، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان سعودی اوایل ماه میلادی جاری گفته بود تولید نفت این كشور به حدود ۹.۹ میلیون بشكه در روز احیا شده و ظرفیت تولید نفت به میزان حداكثر ۱۲ میلیون بشكه در روز تا آخر نوامبر فعال خواهد شد.

توبیورن تورنكوئیست، مدیر شركت بازرگانی انرژی گانور هم اوایل ماه میلادی جاری گفته بود واكنش محدود قیمت نفت به حملات نفتی عربستان منعكس كننده ضعیف شدن نفوذ این غول نفتی در بازارهای جهانی نفت می باشد. وی در مصاحبه با "اس اند پی گلوبال پلاتس" گفته بود تصور می كنم این زنگ بیداری است كه عربستان سعودی تا چه حد اهمیت كمتری در جهان نفت پیدا كرده است.
1398/08/03
14:46:00
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها