شرایط عمومی بیمه نامه ها مبهم است

شرایط عمومی بیمه نامه ها مبهم است

به گزارش فی بگیر یك كارشناس صنعت بیمه اعتقاد دارد كه شرایط عمومی برخی رشته های بیمه ای مبهم و قابل تفسیر به رای است و این مورد مشكلاتی را بین بیمه گذار و شركت بیمه مشكلاتی بوجود می آورد.


مسعود پهلوانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه عملیات بیمه گری در ایران از سوی شركت های بیمه به درستی صورت نمی گیرد، اظهار نمود: در عملیات بیمه گری باید ارزیابی و آنالیز ریسك صورت گیرد و كارشناسان متخصص این حوزه مطابق با آن پوشش بیمه ای موردنیاز بیمه گذار را به او پیشنهاد دهند.
وی ادامه داد: اما متاسفانه در ایران این اتفاق نمی افتد و نه ارزیابی درستی صورت می گیرد و نه بیمه نامه صحیحی به مشتری عرضه می شود.
این كارشناس صنعت بیمه با اشاره به اینكه نرخ حق بیمه باید بر مبنای اكچوئری مشخص شود، خاطرنشان كرد: متاسفانه می بینیم كه در شرایط فعلی، ریسك مشابهی از یك مبحث در دو شركت بیمه، تفاوت نرخ زیادی دارد.
پهلوانی همینطور با تاكید بر لزوم اصلاح شرایط عمومی بیمه نامه ها نیز، اظهار داشت: شرایط عمومی برخی رشته های بیمه ای مبهم و قابل تفسیر به رای است و مسیر شركت های بیمه نسبت به آن صحیح نیست و زمانی كه شرایط مبهم باشد، هر فرد به نفع خود برداشت می كند.
ایشان در ادامه با اشاره به دیگر مشكلات صنعت بیمه، اظهار نمود: علاوه بر شرایط عمومی بیمه نامه ها، قانون بیمه هم باید اصلاح گردد.
به قول این كارشناس صنعت بیمه، بخش فروش بیمه ها در ایران از دانش بالایی برخوردار نیست و كارشناسان فروش نمی توانند راهنمایی لازم را به بیمه گذار بدهند.1398/07/28
17:04:58
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها