سرعت حركت اقتصاد آمریكا كند می شود

سرعت حركت اقتصاد آمریكا كند می شود

به گزارش فی بگیر رشد اقتصادی آمریكا امسال كمتر از میزانی خواهد بود كه پیشتر پیشبینی می شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از سی ان ان، صندوق بین المللی پول با اشاره به تداوم جنگ تجاری بین امریكا و چین، پیشبینی خود از نرخ رشد بزرگ ترین اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ را كم كرد و اعلام نمود اقتصاد این كشور امسال ۲.۱ درصد رشد خواهد نمود كه حدودا نصف رشد اقتصادی ۴ درصدی این كشور پارسال و ۰.۳ درصد كمتر از نرخ رشد پیشبینی شد قبلی به حساب می آید.
دردو سال گذشته بانك مركزی آمریكا سیاست های محرك بیشتری را برای تقویت رشد اقتصادی این كشور اتخاذ نموده و حتی برای نخستین باز از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹، امسال دو بار نرخ بهره را كاهش داده است. كاهش نتایج مثبت لایحه مالیاتی كه در زمان ابتدای ریاست جمهوری ترامپ به تصویب رسید، حالا احتیاج به تغییر ریل سیاست گذاری را بیشتر از پیش تقویت كرده است.
صندوق بین المللی پول با اشاره به افزایش رویكرد حمایت گرایانه در سطح جهان اعلام نموده است كه كاهش تنش های تجاری بین آمریكا و چین می تواند یك راهكار كاملا موثر برای تقویت رشد اقتصادی در سطح جهان باشد. چین و آمریكا تابحال صد ها میلیارد دلار از كالاهای وارداتی یكدیگر را مشمول تعرفه اضافه كرده اند و این جنگ تجاری طبق اعلام صندوق بین المللی پول تا آخر سال آینده ۰.۸ درصد از رشد اقتصادی جهان را كاهش خواهد داد.
وزارت بازرگانی آمریكا رشد اقتصادی امسال این كشور را ۲.۲ درصد پیشبینی كرده است كه در صورت تحقق، ۰.۷ درصد كمتر از رشد این كشور در سال ۲۰۱۸ و حدودا مشابه رشد سال ۲۰۱۵ خواهد بود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا كه برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حساب ویژه ای بر روی مسائل اقتصادی باز كرده، عملكرد اقتصادی این كشور در دوران ریاست جمهوری خویش را برترین عملكرد اقتصادی آمریكا در طول تاریخ خوانده است. اقتصاد آمریكا یازدهمین سال متوالی رشد مثبت را جشن می گیرد كه در طول تاریخ بی سابقه است اما نگرانی ها از وقوع ركود اقتصادی در این كشور بسیار جدی است.1398/07/24
23:56:40
5.0 / 5
4603
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها