یك مسئول در وزارت كار:

قول شرف می دهم شورای كار آذرآب در جلسات تصمیم گیری برای این شركت حاضر باشد

قول شرف می دهم شورای كار آذرآب در جلسات تصمیم گیری برای این شركت حاضر باشد

به گزارش فی بگیر مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مورد انتخاب سهامدار شركت آذرآب و واگذاری این شركت بیان كرد: به نمایندگی از وزیر كار به شما كارگران قول شرف می دهیم كه اگر در آنِ واحد 9 جلسه در مورد آذرآب در جریان باشد، حتما 9 عضو شورای اسلامی كار شركت هم در این جلسات حاضر باشند و در جریان تصمیم گیری های قرار گیرند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، كریم یاوری در جمع كارگران معترض آذرآب كه طی 4 روز اخیر در محوطه كارخانه نسبت به وضعیت تولید، حقوق معوقه و عدم تعیین تكلیف سهام شركت دست به تجمع زده اند، بیان كرد: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی خویش را كارگر كارگران می داند و وظیفه داریم كه به كارگران خدمت نماییم.

وی با اشاره به اینكه اعضای شورای اسلامی كار كارخانه از راه انتخابات مشخص شده اند، اضافه كرد: این اعضا انتخاب شده اند كه در محافل، جلسات، فضاهایی كه احتیاج به پیگیری حقوق كارگران است، به نمایندگی از كارگران خواسته های قانونی آنان را دنبال كنند و طی روزهای اخیر اعضای شورا به نمایندگی از كارگران در جلسه ای كه پیرامون تعیین چارچوب و شاخصه های انتخاب سهامدار شركت برگزار شده است حضور داشته اند.

یاوری خاطرنشان كرد: آذرآب فقط یك كارگاه نیست، بلكه یك بنگاه اقتصادی با ابزار و تجهیزات بسیار مناسب و نیروی انسانی مجرب و كارگران زبده و مهندسین خبره است، بر این اساس توجه و دقت در واگذاری این شركت به اهلش مدنظر ماست و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور هم تصمیم بر این شد كه این شركت بدون كسب نظر شورای تامین استان مركزی، واگذار نشود.

وی با اشاره به اینكه شورای تامین استان، نمایندگان كارخانه را در جلسات خود جهت تعیین شاخصهای مدنظر برای واگذاری شركت دعوت كرده است، اظهار داشت: مسلما اگر تعیین سهامدار دارای اهلیت زمان ببرد و كار با دقت انجام گیرد بهتر از زمانی است كه كار با سرعت بالا و دقت كمتر صورت گیرد.

یاوری تصریح كرد: كارگران آذرآب بطور قطع به دنبال اهلیت داشتن سهامدار هستند، 99 درصد كارگران دنبال كسی هستند كه دارای صلاحیت علمی، فنی، مالی و كاری لازم باشد و نمایندگان كارگران هم به نمایندگی از كارگران با همین رویكرد در جلسات حاضرند.

وی با اشاره به مذاكره استاندار مركزی با معاون اقتصادی رئیس جمهوری به جهت اینكه شركت نفت هم به عرصه تحویل گرفتن سهام آذرآب وارد شود، اظهار داشت: به نمایندگی از وزیر كار به شما كارگران قول شرف می دهیم كه اگر در آنِ واحد 9 جلسه در مورد آذرآب در جریان باشد حتما 9 عضو شورای اسلامی كار شركت هم در این جلسات حاضر باشند و در جریان تصمیم گیری های قرار گیرند.

مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: بین كارگران و كارفرما قانون كار جاری است و تبعیت دوطرف از قانون امری اجتناب ناپذیر است. دوطرف مكلفند محیط و روابط كار را برپایه قوانین و مقررات كار تنظیم كنند و بنده بعنوان مجری قانون كار شنوای حرف كارگران هستم.
منبع:

1398/07/17
14:26:05
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها