بازگشت بورس های اروپایی و آمریكا از روند نزولی

بازگشت بورس های اروپایی و آمریكا از روند نزولی

به گزارش فی بگیر شاخصهای بورسی در اروپا و آمریكا بر خلاف همتایان آسیایی خود از روند ریزشی فاصله گرفتند.


به گزارش فی بگیر به نقل از بلومبرگ، آخرین روز از معاملات بازارهای بورس جهانی تحت تاثیر اخبار مربوط به تشدید جنگ تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریكا قرار گرفت. از سوی دیگر سطح تولیدات آمریكا هم به پایین ترین میزان امسال خود رسیده است كه این اتفاقات در كنار كاهش رشد اقتصادی آمریكا، نگرانی ها از وقوع ركود در بزرگ ترین اقتصاد جهانی را تشدید كرده است.
با این وجود، این اخبار نتوانستند آن طور كه انتظارش می رفت سبب ریزش شدید شاخصهای بورسی در جهان شوند. در معاملات بازارهای بورس در اروپا روند صعودی از سر گرفته شد تا جایی كه شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با افزایش ۰.۳۹ درصدی تا ۷۱۰۴.۹۲ واحد بالا رفت، دیگر شاخصهای مهم بورسی در اروپا هم صعودی بودند بگونه ای كه شاخص " كك ۴۰" بورس پاریس با صعود ۰.۲۲ درصدی در سطح ۵۴۵۰.۹۶ واحد بسته شد و شاخص " دكس ۳۰" بورس فرانكفورت در آلمان با افزایش ۰.۰۴ درصدی و ایستادن در سطح ۱۱ هزار و ۹۳۰ واحدی به كار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبكس ۳۵" حدود ۰.۰۱ درصد پایین رفت و به ۸۹۰۱.۵۰ واحد رسید.
تری اسپاث، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری موسسه " سیرا اینوستمنت منیجمنت " اظهار داشت: برای روند معاملات در ماه اكتبر فكر می كنم شاهد تداوم وجود جریان كم رمق بازار خواهیم بود چون كه اخبار مثبت زیادی وجود ندارد و ریسك های زیادی در سر راه اقتصاد جهانی قرار گرفته است.
در وال استریت شاخص ها به مانند همتایان اروپایی، افزایشی بودند تا جایی كه شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" ۰.۴۷ درصد صعود كرد و به ۲۶ هزار و ۲۰۱.۰۴ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۸ درصد افزایش تا سطح ۲۹۱۰.۶۳ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدك كامپوزیت" با جهش ۱.۱۲ درصدی در سطح ۷۸۷۲.۵۶ واحدی بسته شد.
از جانب دیگر در معاملات بورس های آسیا، شاخص " نیك كی ۲۲۵" بورس توكیو ژاپن با افزایش ۰.۳۲ درصدی تا سطح ۲۱ هزار و ۴۱۰.۲۰ واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ كنگ با كاهش ۱.۱۷ درصدی به ۲۵ هزار و ۸۳۱.۴۴ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای كامپوزیت " با ریزش ۰.۹۹ درصدی در سطح ۳۸۱۴.۵۳ واحد بسته شد.
در بازار طلای سیاه، هر بشكه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۵۲.۸۷ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش ۰.۴۶ درصدی به ازای ۵۸.۱۷ دلار در هر بشكه مبادله شد.
همینطور در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰.۳ درصدی به ۱۵۱۴.۱۰ دلار رسید تا در یكی از بالاترین سطوح ثبت شده دو ماه اخیر خود قرار گیرد. هر اونس نقره با كاهش ۰.۲۳ درصدی به ازای ۱۷.۶۴ دلار مبادله شد.1398/07/12
20:47:45
5.0 / 5
4412
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها