اقتصاد كانادا درجا زد

اقتصاد كانادا درجا زد

فی بگیر: بعد از چهار ماه رشد مثبت، رشد اقتصادی كانادا به صفر رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، مركز آمار كانادا اعلام نمود رشد اقتصادی این كشور در ماه ژوئیه به صفر درصد رسیده است تا بدین ترتیب، روند رو به رشد اقتصاد كانادا بعد از چهار ماه متوقف شود. از مجموع ۲۰ گروه مورد مطالعه، رشد اقتصادی ۱۲ گروه مثبت و رشد هشت گروه نیز منفی اندازه گیری شده است.
تنها سه هفته دیگر تا انتخابات كانادا زمان باقی مانده است و مسائلی نظیر رشد اقتصادی و هزینه های زندگی به یكی از داغ ترین موضوعات مورد مناظره در این كشور تبدیل گشته است. صفر شدن رشد اقتصادی علاوه بر تضعیف جایگاه حزب حاكم می تواند سیاست گذار پولی را نیز برای تغییر ریل سیاست گذاری تحت فشار قرار دهد. بانك مركزی كانادا قبل تر اعلام نموده بود برنامه ای برای كاهش بیشتر نرخ بهره در ماه جاری ندارد.
جاش نای، كارشناس مسائل اقتصادی در بانك " آر بی اس" اظهار داشت: آمارهای امروز ثابت كرد كه بانك مركزی درباب كاهش رشد اقتصادی در نیمه دوم امسال درست فكر كرده است. بانك مركزی باید با صبر بیشتری دست به انتخاب بزند تا مشخص شود تا چه حد نیاز به سیاست های محرك بیشتری خواهد بود.
طبق اعلام مركز آمار كانادا، رشد بخش معدن، نفت و گاز به منفی ۳.۵ درصد رسیده است كه از می ۲۰۱۶ تابحال بی سابقه بوده است. بخش تولید نیز از روند نزولی در امان نمانده است و رشد منفی ۰.۷ درصدی برای آن به ثبت رسیده است. رشد بخش تولید نیز منفی ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است اما رشد بخش مسكن ۴.۲ درصد و خرده فروشی ۱.۱ درصد بوده است.
متوسط رشد اقتصادی كانادا در بازه زمانی ۱۹۶۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است كه بیشترین رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه چهارم سال ۱۹۶۳ با ۳.۱ درصد و كمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ با منفی ۲.۳ درصد بوده است.
منبع:

1398/07/11
12:07:59
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها