هفتمین صندوق سرمایه گذاری جسورانه در فرابورس پذیره نویسی می شود

هفتمین صندوق سرمایه گذاری جسورانه در فرابورس پذیره نویسی می شود

به گزارش فی بگیر هفتمین صندوق سرمایه گذاری جسورانه كه از سازمان بورس مجوز فعالیت گرفته است از شنبه (ششم مهرماه) به مدت هشت روز كاری در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران درحال پذیره نویسی است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مقرر است صندوق سرمایه گذاری جسورانه پارتیان از شنبه ۶ مهر ماه سال جاری تا دوشنبه ۱۵ مهر ماه جاری در بازار ابزارهای نوین فرابورس ایران پذیره نویسی شود.
حوزه فعالیت این صندوق فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری مالی (فین تك) و زیست فناوری است. سرمایه آن ۲۰ میلیارد تومان و ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار تومان است.
دوره فعالیت این صندوق هفت سال است. همینطور تعداد كل واحدهای سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار واحد و تعداد واحد های سرمایه گذاری قابل پذیره نویسی ۱۳۲ هزار واحد است.
امروز در فرابورس ایران به مناسبت پذیره نویسی این صندوق نشستی برگزار گردید كه در این جلسه -علی رسولی زاده مدیر عامل شركت پردازش اطلاعات مالی پارت-، محمد كمساری بنانی – رئیس هیات مدیره گنجینه سپهر پارت-، محمد امینی میلانی مدیر سرمایه گذاری صندوق پارتیان درباره فعالیت این صندوق توضیحاتی دادند.
علی رسولی زاده در این جلسه، اظهار داشت: صندوق جسورانه پارتیان در بازار ابزارهای نوین فرابورس ایران با سرمایه ۲۰ میلیارد تومان پذیرش شده است و با سرمایه ۲۰ میلیارد تومان نزد فرابورس ثبت شده و دوره كامل تادیه سرمایه صندوق سه سال است و دوره سرمایه گذاری و فعالیت صندوق هفت ساله خواهد بود.
وی افزود: این صندوق در شركت هایی كه در بورس عرضه نشدند سرمایه گذرای خواهده كرد و قاعدتا طبق قوانین در شركت هایی كه در بورس پذیرفته شده اند فعالیت نخواهد كرد.
رسولی زاده افزود: وجوه راكد صندوق در كوتاه مدت می تواند در سایر ابزارهای مالی سرمایه گذاری شود موسسین صندوق را كارگزاری گنجینه سپهر پارس و پردازش اطلاعات مالی پارت كه یكی از نهادهای ذیل سازمان بورس است تشكیل می دهد. همینطور برخی از اشخاص حقیقی هم جزو موسسین هستند.
در ادامه این نشست محمد امینی میلانی با اشاره به مراحل سرمایه گذاری در استارتاپ ها، اظهار داشت: با عنایت به اندازه صندوق كه ۲۰ میلیارد تومانی است ما مرحله early stage را برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها انتخاب كردیم. مبلغ سرمایه گذاری ما حدود ۱ تا ۲ میلیارد تومان در هر استارتاپ است. ما تلاش می نماییم كه دراستارتاپ هایی كه سرمایه گذاری می نماییم در مراحل بعد هم سرمایه گذاری خواهیم كرد تا سهام ما رقیق نشود. البته تخمین زده ایم كه برخی از استارتاپ هایی كه سرمایه گذاری می نماییم در مرحله seed stage باشد.
وی توضیح داد: هیچ كدام از سرمایه گذاری های ما نباید بیشتر از ۲۰ درصد از سرمایه صندوق یعنی چهار میلیارد تومان را شامل شود.
میلانی در پاسخ به این پرسش ایسنا كه شما دقیقا روی كدام استارتاپ ها سرمایه گذاریی كردید با اشاره به اینكه یك استارتاپ در حوزه فروش اینترنتی و یكی در حوزه شبكه اجتماعی است، اظهار داشت: پرتفوی صندوق ها محرمانه است و تا زمانی كه استارتاپ ها تا یك مرحله ای پیش نرفته است اعلام نمی نماییم البته احیانا تا حدود دو- سه ماه بعد نام آنها را اعلام خواهیم كرد.
وی در پاسخ به این پرسش ایسنا كه آیا واقعا منابع را به استارتاپ ها تخصیص خواهید داد یا مانند بسیای از صندوق های جسورانه آنرا در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می كنید؟ اظهار نمود: ما هر چه بگوییم ادعا است و شما یك سال بعد می توانید ما را پایش كنید و ببینید كه چه كردیم اما فضای شركتی كه مدیریت صندوق را بر عهده می گیرد به این صورت است كه منابع ورودی را اوراق نمی خرد بلكه سرمایه گذاری در توسعه محصول ها و زیر ساخت های مختلف انجام می دهد ما دنبال كار فناورانه هستیم، صدق گفتار من را شما یك سال آینده بسنجید.
میلانی در پاسخ به سوالی درباره ارزشگذاری غیرواقعی استارتاپ ها، اظهار داشت: الان ارزشگگذاری ها تا حدی معقول شده دو سال پیش در اكوسیستم استارتاپی ایران یك ارزشگذاری حباب گونه داشتیم و سرمایه گذاری ها بی حساب و كتاب انجام می شد و ارزشگذاری استارتاپ ها بالا می رفت الان صندوق های خطر پذیر در سرمایه گذاری محتاط شدند همینطور پول هم در اكوسیستم كم شده است بنابراین هم ارزشگذاری ها منطقی تر شده است.
وی افزود: عده ای در آن زمان ذهنیت خوش بینانه ای نسبت به استارتاپ های خودشان داشتند و این خوش بینی زیادی بود و ارزشگذاری ها را بالا برد ولی كم كم فهمیدند كه واقعیت های اقتصادی چیز دیگری است. علاوه بر این تحریم ها و عدم ورود سرمایه گذاران خارجی سبب شد كه آن پیشبینی ها برهم بخورد و عملا استارتاپ های خودشان هم نمی توانند با ارزشگذاری كه خودشان در راند آخر انجام و سرمایه گذاری كردند بفروشند و به ناامیدی رسیدند و كار را واگذار كردند.
وی در پاسخ به دیگر سوال ایسنا در خصوص اینكه آیا دو استارتاپی كه در آن سرمایه گذاری كردید صورت های مالی حسابرسی شده دارند و حاكمیت شركتی را رعایت می كردند؟ اظهار داشت: این استارتاپ ها همزمان با سرمایه گذاری ما تشكیل شركت دادند كه به نظر من هم كار درستی كردند.1398/07/08
20:59:56
5.0 / 5
4103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها