آوازه راتون رشت به كشور رسید

آوازه راتون رشت به كشور رسید

به گزارش فی بگیر مدیر جهاد كشاورزی رشت اظهار داشت: در سالهای اخیر آوازه كیفیت مطلوب راتون رشت به همه كشور رسیده است و هموطنانمان از دیگر استانها برای خرید این محصول استقبال زیادی می كنند.


مسعود اسدی پرور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز كشور است، اظهار داشت: افزایش درآمد كشاورزان یكی از اولویت های كاری این اداره است و پرورش راتون و همینطور كشت دوم سایر محصولات كشاورزی بعد از برداشت اولیه برنج می تواند یكی از راهكارهای افزایش درآمد كشاورزان باشد.
مدیر جهاد كشاورزی رشت اظهار داشت: سال قبل در 13هزار هكتار از شالیزارهای رشت راتون پرورش داده شده بود كه امسال به 14هزار و 800هكتار افزایش یافت.
وی خاطرنشان كرد: راتون برنجی باكیفیت تر و گرانتر از برنج اولیه است كه با هزینه تمام شده كمتری توسط كشاورزان تولید می شود.
اسدی پرور افزود: برنج تولید شده از راتون بسیار باكیفیت است و از بازار پسندی بسیار خوبی برخوردار می باشد چونكه نسبت به برنج اولیه در پرورش آن از سم و كود كمتری استفاده می شود.
وی با اشاره به اینكه اغلب برنجكاران برنج استحصال شده از راتون را خود مصرف می كنند، تصریح كرد: در سالهای اخیر آوازه كیفیت مطلوب راتون رشت به همه كشور رسیده است و هموطنانمان از دیگر استانها برای خرید این محصول استقبال زیادی می كنند.
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان رشت با اشاره به اینكه برداشت راتون در رشت از 20 روز آینده آغاز می شود، اظهار داشت: پیشبینی می شود، امسال 30هزار بهره بردار در بخش كشاورزی شهرستان رشت به پرورش راتون پرداخته باشند.
وی ادامه داد: همواره برنج به دست آمده از راتون گرانتر از برنج اولیه است و امسال هم تخمین زده می شود راتون 3هزار تومان گرانتر از برنج اولیه در بازارها به فروش برسد.
اسدی پرور اظهار داشت: شرایط آب و هوایی مناسب و همت كشاورزان باعث شد كه تولید برنج سفید شهرستان رشت امسال افزایش یابد و برنامه داریم تا این میزان تولید را در سال آینده افزایش دهیم.1398/07/03
14:30:31
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: پرداخت , تولید , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها