رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام كرد

بخشودگی جرایم مالیاتی مشروط به پرداخت بدهی ها تا آخر مهر

بخشودگی جرایم مالیاتی مشروط به پرداخت بدهی ها تا آخر مهر

به گزارش فی بگیر رئیس كل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: چنانچه تولیدكنندگان و فعالان اقتصادی، بدهی مالیاتی خویش را تا آخر مهرماه پرداخت كنند، 100درصد جرائم قابل بخشش آنها بخشوده می شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امید علی پارسا در دیدار با مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم، بابیان اینكه در بعضی از كشورها سهم مالیات در هزینه های جاری تا 85 درصد است، اما این نسبت در كشور ما به 50 درصد هم نرسیده است، اظهار داشت: عدم وابستگی درآمد كشور به منابع نفتی با مالیات میسر می شود.
وی با عرضه گزارشی از برنامه ها، تحولات و دستاوردهای سازمان امور مالیاتی كشور، اظهار نمود: یكی از آرزوهای دیرینه كشور و همینطور از تأكیدات مقام معظم رهبری، عدم وابستگی بودجه كشور به منابع نفتی است.
رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور اضافه كرد: در برنامه ها و اسناد بالادستی مختلفی كه پس از انقلاب اسلامی نوشته شده، اتكا كشور به درآمدهای غیر نفتی همچون مالیات ها در دستور كار بوده كه آن گونه كه باید و شاید این امر محقق نشده است.
وی با اشاره به اینكه معتقدیم برای تحقق عدالت مالیاتی، مالیات باید متناسب با ثروت، درآمد و مصرف افراد دریافت شود، اضافه كرد: با یك نظام مالیاتی كارآمد، منصف، عادل و شجاع می توانیم انتظار تحقق عدالت در جامعه را داشته باشیم.
پارسا اظهاركرد: وصول مالیات همراه با اصول، دستور كار نظام مالیاتی است كه در این صورت فضای اقتصادی و كسب و كار در كشور رو به بهبودی خواهد رفت.
وی با تاكید بر مقابله یكپارچه با پدیده فرار مالیاتی در كشور، اضافه كرد: امروز عزم خوبی در میان قوای مختلف در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی و فرار مالیاتی وجود دارد كه امیدوار كننده است.
رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینكه 40 درصد از اقتصاد كشور از پرداخت مالیات معاف است كه همین مساله باعث سوء استفاده افراد سودجو شده است، خاطرنشان كرد: در كشور فرار مالیاتی زیاد است و جامعه باید به این فرهنگ و باور برسد كه پرداخت مالیات در واقع كمك به عمران و توسعه كشور است و فرار مالیاتی در واقع غارت بیت المال و دزدی از حق دیگر مردم است.
او عنوان كرد: البته هزینه های صورت گرفته در كشور هم بالاست كه می باید با صرفه جویی هزینه ها را مدیریت كرده و آنرا كم كرد.
پارسا با تاكید بر حمایت نظام مالیاتی از تولید در كشور خاطرنشان كرد: حمایت محدود، مشروط، كاهنده و تضمین دار از كسانی كه به امر تولید مشغولند، وظیفه حكومت است، اما این حمایت ها برای كسانی است كه فعالیت اقتصادی سالم دارند.1398/06/31
15:17:23
5.0 / 5
4231
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها