معترضان به حذف یارانه

به Yarane توجه كنید

به Yarane توجه كنید

فی بگیر: در صورت حذف یارانه، پیامكی به منظور پیگیری و اعلام اعتراض برای سرپرست خانوار ارسال می شود كه با هیچ شماره ای نیست و فقط با سربرگˮYaraneˮ معتبر است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، حذف یارانه افراد پردرآمد در سه دهك بالای درآمدی از شهریور امسال شروع شده و آنطور كه دولت اعلام نموده تابحال حدود ۲۰۰ هزار خانوار حذف شده اند.

حذف یارانه ها در حالی انجام می شود كه فرصت برای پیگیری چرایی آن و اعتراض نیز وجود خواهد داشت؛ بطوریكه ابتدا برای افراد پیامكی ارسال می شود كه بوسیله آن امكان بررسی وجود دارد.

با توجه به اینكه در مدت اخیر بارها افراد سودجو بوسیله ارسال پیامك مبادرت به كلاهبرداری از این كانال كرده اند، یارانه بگیران باید توجه داشته باشند كه پیامك ارسالی دولت حتما با سربرگ یارانه ارسال خواهد شد و اطلاع رسانی بوسیله شماره معتبر نیست؛ به شكلی كه بالای صفحه باید به لاتین كلمه یارانه (Yarane) نوشته شده باشد.

افراد پس از دریافت پیامك می توانند به پیشخوان خدمات الكترونیك دولت كه حدود ۶۰۰ دفتر در كشور دارد، بازگشت كنند كه تاریخ بازگشت نیز در پیامك مشخص شده است.

یارانه بگیرانی كه یارانه آنها حذف شده باید هنگام مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت توجه داشته باشند كه با همان شماره همراهی كه به افراد پیامك زده شده باید بازگشت كنند و همان موبایل و پیامك را باید به پیشخوان دولت عرضه كنند. همین طور كارت ملی معتبر، شناسنامه، گذرنامه و گواهینامه كه جزو كارت های شناسایی معتبر است باید همراه باشد.

بعد از دریافت كد پیگیری، افراد باید به سامانه http: //yaraneh۱۰.mcls.gov.ir/prs/ مراجعه و كد رهگیری و كد ملی را وارد كنند.

درصورتی كه نسبت به این مورد درخواست بررسی دوباره وجود داشته باشد، افراد می توانند درخواست خودرا در حداقل ۲۰۰ كلمه در همان سامانه درج كنند و بعد از بررسی، نتیجه آن به شماره تماس شان ارسال خواهد شد.

گفتنی است؛ حذف یارانه بگیران پردرآمد طبق تكلیف قانون بودجه در خصوص حذف سه دهك بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی انجام می شود كه البته در سال های قبل نیز به دولت تكلیف شده بود اما بهر دلیلی انجام نشد.

حدود ۷۸ میلیون نفر در هر ماه یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می كنند كه هزینه ای حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان در سال به همراه دارد.

منبع:

1398/06/30
15:37:48
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: خدمات , سود , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها