در معاملات بازار سهام

تقاضا از عرضه جلو افتاد

تقاضا از عرضه جلو افتاد

فی بگیر: با رشد تقاضا نسبت به عرضه در معاملات بازار سهام نماگر اصلی بورس تهران یك دفعه دیگر توانست ركورد جدیدی را به ثبت جدید برساند و به آستانه كانال 306 هزار واحدی برسد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در سومین روز معاملات بازار سهام نماگر اصلی بورس تهران به روند افزایشی بازگشت و توانست كانال ۳۰۴ هزار واحدی را كه روز گذشته از دست داده بود باردیگر بازپس گیرد. بدین سان در ساعات معاملاتی امروز این شاخص ۳۵۲۲ واحد رشد كرد و در تراز ۳۰۵ هزار و ۹۱۸ واحدی ایستاد با ثبت این عدد شاخص كل باز هم ركورد جدید به ثبت رساند.
شاخص كل هم وزن نیز با ۱۶۰۰ واحد رشد همراه شد و در تراز ۸۶ هزار و ۸۵۹ واحدی قرار گرفت در عین حال شاخص آزاد شناور نیز با ۴۴۲۱ واحد رشد تراز ۳۵۰ هزار و ۹۳۹ را تجربه نمود. شاخص بازار اول و دوم نیز هر كدام به ترتیب ۲۴۷۲ و ۷۵۵۹ واحد رشد را تجربه كردند.
پالایشگاه نفت تهران، فولاد خراسان، فولاد خوزستان و پالایش نفت اصفهان هر كدام به ترتیب ۲۱۶، ۱۷۳، ۱۶۴ و ۱۳۲ واحد تاثیر افزایشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
معدنی و صنعتی گل گهر، گروه مدیریت سرمایه گذاری و امید و كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سه نمادی بودند كه به ترتیب ۱۱۸، ۹۸ و ۶۱ واحد تاثیر كاهشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
گروه بانك ها و موسسات اعتباری امروز با داد و ستد ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش بیشتر از ۳۲۲ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود كردند.
همین طور در گروه خودرو و ساخت قطعات ۸۴ میلیون سهم به ارزش حدودی ۲۴۸ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت بدین سان خودرویی ها در جایگاه دوم از نظر ارزش معاملات ایستادند.
امروز در بیشتر گروه ها همچون گروه فرآورده های نفتی، گروه فلزات اساسی و بانك ها شاهد افزایش قیمت سهم ها بودیم و تقاضا از عرضه به مراتب جلوتر بود.
امروز در بورس تهران ۲۱۶ سهم با افزایش قیمت و ۱۳۶ سهم با افت قیمت رو به رو شدند. همین طور در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت به ۱۳۶ و تعداد نمادهای منفی ۶۷ رسید.
ارزش معاملات بورس تهران مجموعا به رقم ۲۵۰۸ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همین طور تعداد معاملات این بازار عدد ۵۹۳ هزار و ۸۶۷ را تجربه نمود.
آیفكس نیز با ۸۱ واحد رشد رقم ۴۰۱۱ واحدی را تجربه نمود و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۲۶۷ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات این بازار تا عدد ۱.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی بالا رفت و تعداد معاملات به رقم ۱۷۱ هزار و ۴۳۵ رسید.
منبع:

1398/06/25
20:02:06
5.0 / 5
4121
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها