نمادهای بازار پایه فرابورس فردا بازگشایی می شوند

نمادهای بازار پایه فرابورس فردا بازگشایی می شوند

به گزارش فی بگیر ۱۳ شهریور امسال نمادهای بازار پایه فرابورس ایران متوقف گردید و مقرر است فردا ( ۲۵ شهریور ماه) این نمادها بازگشایی شود و طبق دستورالعمل جدید معاملات در این بازار صورت گیرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در جهت اصلاح دستورالعمل بازار پایه فرابورس ایران ۱۳ شهریور ماه نمادهای معاملاتی این بازار بسته شدند و مقرر است فردا فعالان بازار پایه، شاهد تابلوی سه رنگ و جدید این بازار باشند.
فرابورس ایران اعلام نموده بود كه برای كارهای فنی ۱۸۲ نماد بازار پایه در سایت مدیریت فناوری بورس حداقل پنج روز كاری نیاز است و این نمادها در روز دوشنبه (۲۵ شهریور) با تقسیم بندی در بازارهای سه گانه زرد، نارجی و قرمز گانه پایه فرابورس بازگشایی می شوند.
مقرر است در همه تابلوها حداقل هفته ای یك حراج طی ساعت ۱۲ تا ۱۲: ۳۰ روز دوشنبه صورت گیرد كه طی این بازه نیم ساعته سفارش گیری و رأس ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه حراج پایانی انجام می شود. بر مبنای دستورالعمل جدید دامنه نوسان عادی برای تابلو زرد سه درصد، تابلو نارنجی دو درصد و تابلو قرمز یك درصد است.
قیمت پایانی در حراج دوشنبه، مبنای دامنه نوسان در ایام بعد خواهد بود. باید توجه كرد كه دامنه نوسان سه، دو و یك درصدی برای تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز نوسانی است كه بین هر دو حراج انجام می شود؛ یعنی از روز سه شنبه تا دوشنبه هفته بعد كه حراج پایانی جدیدی برگزار می شود، دامنه نوسان بر اساس قیمت پایانی روز دوشنبه است.
ساعت ۱۱: ۳۰ تا ۱۲ یك دوره نظارت وجود خواهدی داشت كه در آن نه سفارشی صورت می گیرد، نه معامله ای. در این فاصله دامنه نوسان برای حراج پایانی دو برابر می شود و حراج پایانی طی ساعت ۱۲ تا ۱۲: ۳۰ در دامنه های شش، چهار و دو درصدی به ترتیب برای تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز گرفته می شود.
بر مبنای طبقه بندی جدید، از ۱۸۱ شركت موجود در بازار پایه، ۱۲۵ شركت به تابلو زرد، ۴۲ شركت به تابلو نارنجی و ۱۴ شركت به تابلو قرمز منتقل می شوند.
طبق دستورالعمل جدید بازار پایه، بازارگردان اجازه فعالیت دارد. بازارگردان ها در هر نمادی كه وارد می شوند، می توانند دامنه نوسان آن نماد را تا دو برابر بالا برند، به شرطی كه دامنه نوسان از پنج درصد بیشتر نشود. همینطور بازارگردان می تواند قیمت مرجع نماد را در هر روز معاملاتی تعیین و به فرابورس اعلام نماید.1398/06/24
20:52:10
5.0 / 5
4297
تگهای خبر: شركت , فناوری , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها